جمعه, 30 شهریور 1397 - 16:49

کاهش حجم تولید تراشه حافظه توسط سامسونگ، به دلیل کاهش تقاضا در سال ۲۰۱۹

به گزارش بلومبرگ، باتوجه به کاهش تقاضا، سامسونگ قصد دارد تا حجم تولید تراشه ی حافظه ی خود را در سال ۲۰۱۹ کاهش دهد.

به گزارش زومیت آخرین گزارش منتشر شده از سوی بلومبرگ حاکی از آن است که سامسونگ الکترونیکس قصد دارد با توجه به کاهش تقاضای بازار، سال آینده ی میلادی، میزان تولید تراشه ی حافظه ی خود را به شدت کاهش دهد.

بزرگترین تولیدکننده ی تراشه های NAND و DRAM، قصد دارد در حدود ۲۰ درصد تولید تراشه ی DRAM و در حدود ۳۰ درصد حجم تولید تراشه ی NAND را در سال آینده ی میلادی کاهش دهد. همان طور که گفته شد، علت این تصمیم گیری سامسونگ کاهش تقاضای بازار است.

Samsung، به همراه شرکت کره ایاس کی هاینیکس (SK Hynix) و شرکت میکرون تکنولوژی (Micron Technology)، بزرگترین شرکت های تولیدکننده ی تراشه ی حافظه های DRAM و NAND هستند و بیشترین حجم تولید تراشه های حافظه ی بازار توسط این سه شرکت تامین می شود. سامسونگ در ابتدای سال جاری میلادی پیش بینی کرده بود که در سال ۲۰۱۸، حجم تولید تراشه ی DRAM، در حدود ۲۰ درصد و حجم تولید تراشه ی NAND در حدود ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت. پیشتر گفته شده بود که سامسونگ تولید حافظه NAND را در کارخانه چین افزایش می دهد.

ولی ظاهرا، گزارش های وضعیت بازار خبر از افت فروش تراشه ی شرکت KLA-Tencor را در اوایل ماه جاری تایید می کنند. این وضعیت می تواند چالش های زیاد و شرایط بحرانی برای این شرکت که تازه دو سال است وارد صنعت تولید تراشه شده است، ایجاد کند. چایم سیگل، یکی از تحلیلگران Elazar Advisors معتقد است:

بسیاری از تولیدکنندگان بازار، نگران سیکل بعدی فروش خود در بازار هستند. کم شدن حجم تولید می تواند روی قیمت گذاری محصول تاثیرگذار باشد. با عقب کشیدن اپل از چرخه ی تقاضا، تولید و عرضه ی تراشه ی NAND، بیش از حد نیاز بازار است. از سوی دیگر حافظه ی SSD نیز با آن سرعتی که انتظار می رفت، عرضه نشد.

پیش از ارائه ی گزارش سه ماهه ی چهارم، به نظر می رسد که سهم بازار شرکت رقیب سامسونگ یعنی شرکت میکرون، در تولید تراشه ی حافظه، در حدود ۳ درصد بیشتر از سامسونگ است. سهم بازار شرکت های وسترن دیجیتال وسیگیت نیز در حدود یک تا ۲ درصد افزایش یافته است. پیشتر گفته شده بود که قیمت حافظه RAM و SSD سال ۲۰۱۹ کاهش شدیدی خواهد داشت. کینگای چان، تحلیلگر Summit Insights Group، معتقد است:

چنین گزارش های خبری، در کوتاه مدت به نفع شرکت هایی همچون میکرون و وسترن دیجیتال تمام خواهد شد. با این وجود، هنوز نیاز هست تا افت قیمت تراشه های حافظه ی DRAM و NAND در فصل های آتی پایش شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی