سه شنبه, 03 مهر 1397 - 18:50

فعالیت صندوق پژوهش فناوری افزایش می یابد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت سیاست دولت افزایش و گسترش تعداد و فعالیت صندوق های پژوهش فناوری در استان های کشور است.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری در نشست نخبگان استان اردبیل افزود: دولت تدبیر و امید با راه اندازی صندوق پژوهش فناوری در استان ها حمایت از شرکت های دانش بنیان را در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه هر چقدر مراکز دانش بنیان توسعه یابد محیط کسب و کار نیز بهبود می یابد، اظهار داشت: بخش خصوصی باید مهمترین نقش را در توسعه اقتصاد دانش بنیان داشته باشد، این اقتصاد با سرمایه دولتی محقق نمی شود ولی دولت در حوزه دانش بنیان هزینه کرده و از فعالیت ها در این زمینه حمایت می کند.

ستاری ادامه داد: دولت در تامین زیرساخت های دانش بنیان سرمایه گذاری می کند، ولی تداوم و توسعه کار باید توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام شود.

معاون رئیس جمهوری با تاکید بر حمایت های دولت از پارک های فناوری گفت: زمینه گذراندن دوره سربازی چهار هزار نفر از دانش آموختگان دانشگاهی در پارک ها فراهم شده ضمن اینکه این پارک ها می توانند از معافیت های مالیاتی نیز برخوردار شوند.

ستاری همچنین از افزایش مراکز نوآوری در استان ها خبر داد و افزود: رشد اقتصادی از راه کارآفرینی امکان پذیر است و جامعه ای که به کارآفرینی اهمیت می دهد توسعه پیدا می کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری صبح دوشنبه برای انجام سفری یک روزه وارد اردبیل شد.

دیدار با امام جمعه اردبیل و نخبگان و فرهیختگان استان، راه اندازی مرکز نوآوری، بازدید از شرکت صنعت هوشمان آرتاویل، بازدید از شرکت تولیدی سوت ماشین و شرکت الکترونیکی پردازش سبلان و دیدار از شرکت آذرسایان ماشین از جمله برنامه های سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به اردبیل است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی