شنبه, 24 شهریور 1397 - 19:58

اظهارات بنیان گذار اتریوم، واکنش های منفی زیادی به همراه داشت

واکنش های شدید و منفی نسبت به صحبت های اخیر ویتالیک بوترین در مورد عدم پتانسیل رشد ارزهای دیجیتال، باعث شد او به توضیح گفته های خود بپردازد.

به گزارش زومیت، نظرات اخیر ویتالیک بوترین مبنی بر اینکه ارزهای رمزنگاری شده دوران رشد هزار برابری خود را پشت سر گذاشته اند، با موجی از انتقادات و واکنش های منفی همراه بود، مخصوصاً از طرف افرادی که پیش از این، در زمان اشتباه، مبالغ بالایی را روی این ارزها سرمایه گذاری کرده اند و منتظر روزهای بهتری هستند.

در بخش کامنت های مقاله و همچنین منشن های توییتر، عدم درک بنیان گذار اتریوم از اقتصاد و روند قیمتی ارزهای دیجیتال، شدیداً مورد انتقاد قرار گرفت. برای مثال:

«- ها ها ها! او هیچ ایده ای ندارد و به همین دلیل این حرف ها را می زند» nana_qwabenah، تاریخ ۹ سپتامبر ۲۰۱۸

«-این سیگنال خرید است! بخرید... بخرید... بخرید!» richard34661016، تاریخ ۹ سپتامبر ۲۰۱۸

«-او باید از این اظهارات خجالت بکشد.» ales_gaber تاریخ ۹ سپتامبر ۲۰۱۸

برخی از افرادی که نظر خود را در بخش کامنت های مقاله وب سایت CCNبیان کرده بودند، حتی معتقد بردند که بوترین ناخوش است. آن ها می گفتند که در عکس های اخیر، او بیمار به نظر می رسیده و تجهیزات پزشکی در اطرافش دیده شده است.

البته، اظهارات بوترین درست بود. او پس از این واکنش های منفی، از اظهارات خود دفاع کرد و در توییتر نوشت:

برای روشن شدن موضوع: من هرگز نگفتم که اکوسیستم دارایی های رمزنگاری شده هیچ جایی برای رشد ندارد. من گفتم هیچ جایی برای هزار برابر شدن قیمت وجود ندارد. رشد هزار برابر قیمت های امروز، به این معنا است که ۲۰۰ تریلیون دلار وجه رمزنگاری داشته باشیم، که معادل با ۷۰درصد از کل ثروت جهانی است.
آنچه که من واقعاً گفتم، این بود: ازآنجاکه حالا بیشتر مردم از رمزارزها اطلاع دارند، رشد بیشتر دارایی های رمزنگاری شده باید از «عمق» ناشی شود (مثلاً کاربردهای جدید) و نه از جلب توجه بیشتر.

بوترین صحبت خود را با تمسخر منتقدان ادامه داد. او واکنش این افراد را به اظهارات خود مبنی بر ۷۰درصد ثروت جهان، به این صورت پیش بینی کرد و نوشت:

من: بدیهی است که باید واقع بین باشیم. قرار نیست کل ثروت جهان به ارزهای رمزنگاری شده تبدیل شود.

رسانه ها: ویتالیک یک انسان بدبین است !

بچه ها، اگر موضوعات را این طور برعکس جلوه دهید، به مردم انگیزه می دهید بیشتر شبیه @justinsuntron رفتار کنند.

- ویتالیک بوترین، ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۸

اشاره بوترین به جاستین سان، به این موضوع اشاره داشت که سان معمولاً هایپ رمزارزها را بیش از انتظارات «معقول» جلوه می دهد. درحالی که جاستین سان در حال پاسخ دادن به بوترین بود، چانگ پنگ ژائو، مدیرعاملBinance نیز وارد بحث شد و از بوترین دفاع کرد. او فرصت پیدا کرد که جاستین سان را نیز کمی دست بیندازد. او نوشت:

«-شما مسلماً قربانی رسانه ها شده اید. آن ها یک بخش از جمله شما را برمی دارند و آن را به صورت افراطی بیان می کنند. این اتفاق همیشه رخ می دهد. اما جاستین بیچاره! واقعاً خنده دار است!» cz_binance، تاریخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۸

پس از این توییت جاستین سان به شیوه معمول خود بحث را پیش برد و اظهار کرد که در آینده، نه تنها ۷۰درصد، بلکه ۱۰۰درصد ثروت جهانی به ارزهای رمزنگاری شده تبدیل می شود و پیش از هر شرکت ارزشمندی، ارزش بازاری این ارزها مرز ۱۰تریلیون دلار را پشت سر می گذارد. سان همچنین گفت که زمان، صحت ادعای او را ثابت خواهد کرد.

«-من اعتقاد دارم که کل ثروت جهان به ارزهای رمزنگاری شده تبدیل می شود، درست مانند سیاه چاله ها و در آینده نیز رشد بیشتری خواهد داشت. ارز رمزنگاری شده پیش از شرکت های آمازون و اپل، به ارزش بازاری ۱۰ تریلیون دلاری می رسد.» جاستین سان، ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۸

البته، پیش بینی جاستین سان مستلزم این است که ارزش بازاری رمز ارزها، بار دیگر ۱۰۰۰ برابر شود. به صورت منطقی، حرف ویتالیک بوترین درست است، اما درحالی که برخی از فعالین این حوزه، با خوشحالی اشاره می کنند که احتمال دو، سه یا حتی ۱۰۰ برابر شدن ارزش ارزهای دیجیتال وجود دارد (که البته ۱۰۰ برابر شدن رقمی نجومی است)، این پیش بینی ها برای هوادارانی که شانس طلایی و رؤیایی خود را از دست داده اند، امیدبخش نیست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی