یکشنبه, 28 مرداد 1397 - 15:42

مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی / انتخاب بنگاه ها بر مبنای نوآوری منجر به رشد

یک مقام مسئول در وزارت کار با تشریح جزئیات برگزاری دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر تاکید کرد: مبنای شناسایی و معرفی کارآفرینان برتر ، بنگاه هایی بوده که در طی سه سال گذشته دارای نوآوری منجر به رشد بالا بوده اند.

رحیم سرهنگی، مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با فارس به تشریح جزئیات دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور، "کارآفرینی" می تواند به عنوان راه حلی مناسب برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی به کار رود. چرا که کارآفرینان بازیگران اصلی تبدیل اقتصاد منبع گرای فعلی کشور به اقتصاد دانشی هستند، به همین دلیل ضرورت و اهمیت فراهم کردن بستر رشد و توسعه کارآفرینی و نوآوری در کشور بیش از پیش قابل توجه است.

وی با بیان اینکه در طی سال های اخیر برنامه ها و اقدامات موثر بر توسعه کارآفرینی از سوی دولت به ویژه دولت دوازدهم پیش بینی و اجرا شده است، یادآور شد: بر اساس آمار منتشر شده از شاخص جهانی کارآفرینی، رتبه کارآفرینی ایران در دولت دوازدهم در سال ۲۰۱۸ با بهبود ۱۳رتبه ای در میان ۱۳۷ کشور جهان، از ۸۵ به ۷۲ رسیده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی