جمعه, 26 مرداد 1397 - 18:08

استفاده شرکت های دانش بنیان از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی

تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی انزلی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای حمایت و کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور از طریق ارائه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه گذاری خارجی و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای جهانی منعقد شد.

به گزارش ایسنا، عباس زارعی هنزکی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در نشست انعقاد این تفاهم نامه با اشاره به زمینه های همکاری مشترک، تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی با اجرای طرح های مختلف زیرساختی، صنعتی و اقتصادی به یک پایگاه مناسب صادراتی در شمال کشور تبدیل شده است.

وی افزود: این منطقه فضا و ظرفیت مناسبی برای اجرای طرح های شرکت های دانش بنیان سطح کشور دارد و نگاه توسعه ای این سازمان در حمایت ها و همکاری های صورت گرفته با پارک های علمی و فناوری استان و کشور ملموس است.

زارعی با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار کرد: بخش عمده افراد از طریق آزمون وارد پارک ها می شوند و بخش دیگر نیز افراد غیر دانشگاهی هستند که از طریق کسب و کارهای نوپا وارد شده اند و دانشگاه تهران جهت ایجاد کسب و کار در تمام نقاطی که پایگاه دارد برنامه های مشخص تدوین شده را اجرا می کند که دارای چهارچوب های خاصی هستند و جهت اثرگذاری نیاز به دعوت از اساتید و صنعت گران بزرگ داریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: شرکت های دانش بنیان با هدف توسعه مبادلات با کشورهای حاشیه دریای خزر می توانند از ظرفیت زیرساخت های ایجاد شده در منطقه آزاد انزلی بهره مند شوند.

رضا مسرور در نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این منطقه با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان به ویژه شرکت هایی که هدف آنها توسعه مبادلات با کشورهای حاشیه دریای خزر است می توانند از ظرفیت زیرساخت های ایجاد شده و کریدورهای بین المللی عبوری ازمنطقه آزاد انزلی بهره مند شوند، گفت: با انعقاد این تفاهمنامه، همکاری های مشترک در حوزه فناوری و شکوفایی واحدهای دانش بنیان افزایش پیدا می کند و شاهد اتفاقات مثبت خواهیم بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی