سه شنبه, 23 مرداد 1397 - 16:37

آخرین خبرها از بازار سکه / 10 خریدار بزرگ سکه را بشناسید

فرصت امروز: سرانجام اسامی 10 نفر از خریداران عمده سکه که حدود ۱۷۰ هزار قطعه سکه پیش خرید کرده اند، منتشر شد؛ با گذشت بیش از شش ماه از آغاز طرح پیش فروش سکه دولتی با سررسیدهای چندماهه از سوی بانک مرکزی، روز گذشته خبرگزاری فارس اسامی 10نفر از خریداران عمده سکه را منتشر کرد؛ طرحی که بدون هیچ گونه سقف و محدودیتی، شهروندان می توانستند میزان انبوهی سکه خریداری کنند و به گفته بسیاری از حقوقدانان و مقامات قضایی، به واسطه تغییراتی که در میزان ذخایر ارزی و پشتوانه مالی کشور ایجاد می کند، می تواند مصداقی از تخلف و اخلال در نظام اقتصادی کشور باشد.

حالا فارس اسامی 10نفر از خریداران عمده سکه که حدود ۱۷۰ هزار قطعه سکه پیش خرید کرده اند را منتشر کرده است. براساس این گزارش، در صدر این لیست جوانی متولد سال ۶۵ به نام «سهیل.ش» قرار دارد که بیش از ۳۸ هزار عدد سکه خریداری کرده است یعنی رقمی حدود ۵۵ میلیارد تومان.

رتبه دوم متعلق به آقای «جبار.س» متولد سال ۵۵ است که توانسته بیش از ۲۷ هزار قطعه سکه با رقمی معادل ۴۰ میلیارد تومان خریداری کند.

اما در رتبه سوم آقایی متولد سال ۴۴ قرار دارد که نامش «مصطفی.و» است و حدود ۲۴ هزار قطعه سکه خریداری کرده است که می شود حدود ۳۵میلیارد تومان.

«رئوف.ع» متولد سال ۴۱ نفر چهارم لیست پولداران خریدار سکه است که چیزی حدود ۱۵هزار قطعه سکه با رقمی حدود ۲۲ میلیارد تومان به نامش خریداری شده است.

اما جایگاه پنجم متعلق به خانم «نجوا.ل» است که متولد سال ۵۵ بوده و بیش از ۱۲ هزار قطعه سکه پیش خرید کرده است که می شود حدود ۱۷ میلیارد تومان.

در این فهرست ۱۰ نفره «غلامرضا.ع» متولد سال ۵۰ کمی کمتر از ۱۲ هزار سکه خریداری کرده است و در مقام بعدی و پس از خانم نجوا قرار دارد.

در این میان آقای «امیرمنصور.ب» متولد دهه ۴۰ هم توانسته است ۱۱ هزار و 500 قطعه سکه پیش خرید کند.

«علیرضا.س» و «کیوان.ی» دو نفری هستند که مشترکا در جایگاه هشتم قرار داشته و هر کدام شان بیش از ۱۱ هزار قطعه سکه خریداری کرده اند.

نفر آخر این لیست 10 نفره هم «محمد سعید.خ» جوانی متولد دهه ۵۰ است که کمی بیشتر از ۱۰هزار قطعه سکه خریداری کرده است.

این در حالی است که مقام معظم رهبری دو روز قبل در دیدار با اقشار مختلف مردم تأکید کردند: من نمی گویم تحریم ها اثر ندارد، اما عمده مشکلات اقتصادی اخیر مربوط به عملکردها است و اگر عملکردها بهتر و باتدبیرتر و بهنگام تر و قوی تر باشد، تحریم ها تأثیر زیادی نخواهد داشت و می توان مقابل آن ایستاد.

ایشان به نوسانات اخیر بازار ارز و سکه و کاهش ارزش پول ملی نیز اشاره کردند و افزودند: در همین قضایای ارز و سکه گفته شد مبلغ ۱۸ میلیارد دلار از ارز موجود کشور آن هم در حالی که برای تهیه ارز مشکل داریم، بر اثر بی تدبیری، به افرادی واگذار شد و برخی از آن سوء استفاده کردند. این موارد مشکلات مدیریتی است و ارتباطی با تحریم ها ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: وقتی ارز یا سکه به صورت غلط عرضه و تقسیم می شود، مشکلات فعلی به وجود می آید زیرا این قضیه دو طرف دارد، یک طرف آن فردی است که دریافت می کند و طرف دیگر آن کسی است که عرضه می کند. همه بیشتر به دنبال آن فردی هستند که ارز یا سکه را گرفته است در حالی که تقصیر عمده متوجه آن فردی است که ارز یا سکه را با بی تدبیری عرضه کرده است که اقدامات اخیر قوه قضاییه نیز در واقع برخورد با کسانی است که با یک تخلف و خطای بزرگ، زمینه ساز این مسائل و کاهش ارزش پول ملی شده اند.

احضار ۸۵۰ نفر در ارتباط با پرونده سکه و ارز

در همین حال، رئیس پلیس پایتخت از احضار ۸۵۰نفر در ارتباط با پرونده های سکه و ارز تشکیل شده در پلیس آگاهی تهران خبر داد. سردار حسین رحیمی دیروز در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر پرونده های مهمی توسط پلیس آگاهی پایتخت در فضای اقتصادی در حال رسیدگی است که نتایج آن توسط مسئولین قضایی اعلام می شود. در این مدت بالغ بر ۸۵۰ نفر درخصوص این پرونده های بزرگ اقتصادی احضار شدند و تعدادی از آنها به زندان رفته و پرونده تعدادی نیز در مرحله صدور رأی در دادسرا هستند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به تشکیل پرونده ای بزرگ درخصوص قاچاق و احتکار کاغذ در تهران گفت: در دو روز گذشته پرونده ای بزرگ مرتبط با کاغذ در پلیس آگاهی تشکیل شده و همکاران ما در حال رسیدگی به آن هستند و پس از تکمیل رسیدگی ها نتایج آن اعلام خواهد شد.

اما آخرین خبرها از بازار سکه در روز سه شنبه نشان می دهد که قیمت طلا و سکه نسبت به آخرین قیمت های معامله شده در روز دوشنبه، با مقدار اندکی افزایش همراه شد، اما ثبات تقریبی در بازار وجود دارد. به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام طرح جدید در بازار دیروز، 3میلیون و ۹۲۰ هزار تومان بود که نسبت به روز قبل آن، حدود ۱۰ هزار تومان افزایش یافته است. همچنین سکه تمام طرح قدیم 3میلیون و ۵۵۱ هزار تومان قیمت گذاری شد که حدود ۵۰۰۰ تومان افزایش قیمت را نشان می دهد.

طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر و تا حوالی ظهر دیروز، قیمت نیم سکه یک میلیون و ۸۷۶ هزار تومان و ربع سکه ۹۴۶ هزار تومان بوده است. قیمت طلای ۱۸ عیار نیز در طلافروشی ها ۲۹۶ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شده که نسبت به روز قبل حدود ۳۰۰۰ تومان افزایش یافته است.

براساس این گزارش، هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۲۸۶ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد و هر قطعه سکه گرمی نیز ۵۰۶ هزار تومان فروخته می شود. همچنین در بازار جهانی هر اونس طلا ۱۱۹۵ دلار و ۵۰ سنت معامله شده است.

قیمت طلای 18 عیار در بازار امروز تهران

نرخ طلای امروز

قیمت طلا امروز

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی