دوشنبه, 08 مرداد 1397 - 15:01

امکان تجارت با ترکیه از طریق پول دیجیتال را هم داریم

معاون وزیر صنعت گفت که تبادل لیر با ریال مورد تصویب قرار گرفته است و از طریق بانک های دو کشور دنبال می شود و در صورت فراهم بودن زیرساخت ها امکان تجارت از طریق پول دیجیتال نیز وجود دارد.

به گزارش تسنیم، صادق نجفی روز گذشته در حاشیه نمایشگاه الکامپ در پاسخ به سوالی درباره اینکه ترکیه پیشنهاد داده که برای تجارت با ایران امکان مبادله پول از طریق لیر و ریال یا پول دیجیتال وجود دارد ایران در این ارتباط چه برنامه ای دارد، اظهار کرد: امکان تبادل لیر با ریال برای تجارت دو کشور مورد تصویب قرار گرفته و از طریق بانک های دو کشور نیز پیگیری می شود.

وی افزود: هرچند که ممکن است برخی بانک های خصوصی به این موضوع تن ندهند، اما به هر حال راه های مختلفی برای تجارت دو کشور وجود دارد و شرکت ها و افرادی هستند که در این ارتباط راه را هموار می کنند.

نجفی در پاسخ به این سوال تسنیم که آیا در ایران زیرساخت های لازم برای تجارت از طریق پول الکترونیک وجود دارد یا خیر، گفت: در صورتی که زیرساخت های لازم برای تجارت از طریق پول الکترونیک فراهم شود امکان تجارت دو کشور با پول الکترونیک نیز فراهم است.

بنابر این گزارش در این نمایشگاه از سامانه کشوری کسب و کار (صکوک) رونمایی به عمل آمد. این سامانه جهت ارتقا و تسهیل تعاملات تجاری و خارجی در غرفه وزارت صنعت، معدن و تجارت رونمایی شد.

بنابر این گزارش از خدمات ویژه این سامانه ارائه راهکار مدرن مدیریت زنجیره تامین، ارائه کارت اعتباری به منظور خرید از فروشگاه های صکوک، ارائه راهکارهای مدرن تامین مالی زنجیره تامین و مدیریت لجستیک و ارائه ابزارهای نوین، پرداخت اعتباری مدت دار، برای انجام معاملات تجاری و تسهیل در صدور ضمانت نامه های خرد تا سقف 50میلیون تومان است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی