جمعه, 18 خرداد 1397 - 16:01

واکنش وزیر راه و شهرسازی به احتمال فسخ قرارداد فروش هواپیما / شکایت ایران از بویینگ

فرصت امروز: وزیر راه و شهرسازی به احتمال عدم تحویل ۱۱ هواپیمای جدید بویینگ واکنش نشان داد و گفت ما از تمام ظرفیت های قانونی و قراردادی استفاده می کنیم.

عباس آخوندی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دریافت ۱۱ هواپیمای جدید بویینگ در این شرایط امکان پذیر است یا خیر گفت: ما از تمام ظرفیت های قانونی و قراردادی استفاده می کنیم. ما باید در هر شرایطی بتوانیم با تکیه بر ظرفیت های موجود در قالب قرارداد اقدام کنیم.

همچنین عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران از طریق محاکم بین المللی، حقوقی و قضایی فسخ قرارداد بویینگ را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد. 

سیدتقی کبیری در گفت وگو با تسنیم، درباره اقدام گروه هواپیما سازی بویینگ آمریکا مبنی بر فسخ قرارداد با ایران، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از توان داخلی گفت: این گونه اقدامات هیچ تأثیری در عزم ما نخواهد داشت و آنان نمی توانند اینگونه به ما ضرر وارد کنند.

وی ادامه داد: همواره برای حل مشکلات اقتصادی باید نگاه مان به درون باشد زیرا نگاه به بیرون و کشورهای خارجی اشتباهی بزرگ است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: باید در همه حال بر طبق بیانات رهبر معظم انقلاب به توان داخلی متکی باشیم و اگر نیاز است از روی ضرورت با کشورهایی قراردادهایی داشته باشیم، آنان باید تضمین های لازم را بدهند و به آنها متعهد باشند.

وی اضافه کرد: ما باید در درازمدت، توان داخلی خود را ارتقا دهیم تا دشمنان نتوانند به ما ضربه بزنند.

کبیری افزود: در تجربیات قبلی ما از آمریکایی ها، شاهد نقض قراردادهای شان با دیگر کشورها هم بوده ایم، با خروج این کشور از برجام، بهانه ای برای فسخ این گونه قراردادها برای شان ایجاد شد.

نماینده مردم خوی در مجلس تأکید کرد: باید از همان ابتدا تضمین قوی از این شرکت هواپیماسازی می گرفتیم تا به راحتی قراردادهای شان را نقض نکنند البته در این راستا تذکراتی داده بودیم.

لازم به ذکر است سخنگوی بویینگ 16 خردادماه اعلام کرد با تصمیم ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته ای با ایران، این شرکت دیگر مجوز لازم برای فروش هواپیما به ایران را ندارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی