دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 - 12:41

فین استارز، محل کشف استارت آپ هایی با آینده درخشان

مشاور وزیر اقتصاد و عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران با تاکید بر مزایای بی شمار برگزاری رویداد فین استارز در محیط بازار سرمایه و بازارهای مالی کشور گفت: حضور استارت آپ های فعال در حوزه فین تک و سرمایه گذاران در این رویداد بزرگ و تلاشی که فرابورس در جهت تسهیل تامین مالی استارت آپ ها می کند به طور قطع زمینه را برای ارتقای بازارهای مالی کشور متناسب با نوآوری هایی که در این عرصه در سطح جهانی رخ می دهد مهیا کرده و با تداوم این جریان باید منتظر ظهور و رشد استارت آپ هایی همچون اسنپ ها، دیجی کالاها و ... در فضای کشور باشیم.

به گزارش سنا مجتبی لشکر بلوکی اظهار کرد: زمانی که آمازون کار خود را شروع کرد جف بزوس گفت «وقتی یک کره زمین داریم، بیش از یک کتاب فروشی هم برای آن لازم نداریم» و کسب و کار خود را شروع کرد؛ بزوس در آن زمان حتی دفتر کار رسمی هم نداشت و جلسات خود با سرمایه گذاران را در یکی از کتاب فروشی های سنتی برگزار می کرد.

وی ادامه داد: در آن هنگام وقتی این موضوع را با مدیرعامل بارنز اند نوبل که یک کتاب فروشی زنجیره ای بسیار معروف در آمریکا بود، مطرح کردند، او گفت که «آرزو بر جوانان عیب نیست». آمازون سال به سال رشد کرد و اکنون جزو یکی از معروف ترین و معتبرترین شرکت هاست و چند روز پیش هم در خبرها آمد که صاحب آن ثروتمندترین فرد دنیا شده است.

عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران با تاکید بر اینکه وقتی دنیا تغییر می کند، باید با آن تغییر کنیم افزود: در غیر این صورت اگر همچنان همان مدل قدیمی را به کار گیریم، ممکن است که چندی بعد از اوج قدرت و جایگاه نخست پایین آییم و کسانی که گمان نمی کردیم، زمین و منطق بازی را تغییر دهند و قواعد را کاملا عوض کنند.

لشکر بلوکی با تاکید بر اینکه رویداد فین استارز محل نمایش آمازون های بعدی است، گفت: نمی گوییم که تمامی استارت آپ های حاضر در این رویداد، آمازون، اسنپ یا دیجی کالای بعدی هستند، اما حتما از بین آنها چند استارت آپ قوی و با آینده شکل خواهند گرفت.

به گفته وی دیدن این فضا باعث می شود که چهارچوب ها را بشکنیم و به آینده برویم؛ فضا را برای حمایت از جوانان آماده و سرمایه گذاری کنیم تا آینده را بسازیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی