یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397 - 15:55

سایپا برای بازگشت تحریم های احتمالی برنامه دارد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت چنانچه تحریم های گذشته صنعت خودرو بازگردد ما آماده مواجهه با آنها و کاهش تأثیرات بر صنعت خودرو هستیم، چراکه از مدت ها قبل برای این مهم برنامه ریزی کرده ایم.

محسن جهرودی، در گفت وگو با پرشین خودرو، با بیان این مطلب گفت: ما ملتی هستیم که بیش از 40 سال است شرایط تحریم را درک کرده ایم و زندگی خود را بر اساس آن جلو برده ایم. 

وی ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا تمام سعی و تلاش خود را انجام خواهد داد تا در صورت بازگشت تحریم ها، کمترین تأثیرپذیری در عملکرد مجموعه های تولیدی رخ دهد.

جهرودی بیان کرد: خوشبختانه با توجه به اطلاعات و پیش بینی هایی که کرده بودیم از 40 روز قبل از خروج آمریکا از برجام یک برنامه برای آینده کاری مجموعه تدوین شده است که می تواند راه گشای مجموعه سایپا باشد.

وی آمریکا را عنصر بدعهد برجام خواند و افزود: با برنامه ریزی و پیشبرد فعالیت ها در مجموعه سایپا، امیدواریم کمترین تنش ممکن برای تولید محصولات سایپا ایجاد شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در خصوص قراردادهای همکاری سایپا با سایر برند ها و تأثیر تحریم های احتمالی بر آن گفت: ابتدا باید ببینیم که مذاکرات آینده به کجا ختم می شود و درست نیست که امروز در مورد آینده پیش بینی مطلق داشته باشم.

وی افزود: ما امیدواریم طرف های تجاری ما پا پس نکشند و باید عرض کنم به طوری که شرکای اروپایی ما به شدت بر اجرایی شدن قراردادهای همکاری مقید هستند و شما دیدید که در روزهای گذشته اولین خودروی مشترک سایپا و سیتروئن با نام C3 با ظرفیت 2000 دستگاه پیش فروش شد که این نشان دهنده متعهد بودن طرف فرانسوی به ادامه فعالیت های خود است.

جهرودی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا قصد اعمال فشار بر ما را دارد اما طرف اروپایی در قرارداد با سایپا و با آغاز تولید سیتروئن C3 که مجهز به آخرین تکنولوژی های روز جهان نیز هست نشان داد که خودشان برای آینده کاری با شرکت های ایرانی تصمیم می گیرند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی