یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397 - 15:37

حمایت از شرکت های مولد در شهرک های صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از حمایت از شرکت های مولد در شهرک های صنعتی خبر داد.

به گزارش ایسنا، صادق نجفی در حاشیه همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین المللی انرژی گفت: برای تأمین زمین شرکت های تولیدی در شهرک ها، ۵درصد بهای اولیه در ابتدا دریافت می شود و ۵۰درصد می توانند از مشوق ها استفاده کنند و همچنین از وام با اقساط ۶۰ ماهه بهره مند می شوند.

وی با تأکید بر حمایت از صنایع کوچک در بخش صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، ادامه داد: با شناسایی حلقه های مفقوده این پیمانکاران به شرکت های بزرگ متصل خواهند شد تا از ظرفیت آنها به طور کامل استفاده شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۹۲درصد صنعت کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهد، یادآور شد: در بخش انرژی و پایین دست بیش از ۹۷درصد فعالیت ها در دست بخش خصوصی است.

وی درباره تأمین مالی صنایع کوچک و متوسط گفت: در بودجه سال ۹۷ حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای گسترش صادرات در نظر گرفته شده که بخشی از این بودجه برای تقویت خوشه های صنعتی، برگزاری نمایشگاه ها و آموزش واحدهای تولیدی استفاده خواهد شد.

وی افزود: در کشور در صنعتی مثل پوشاک، فاصله بین تولید و فروشنده از 70درصد سود این صنعت بهره مند می شود درحالی که این عدد در دنیا ۲۸درصد است و باید این مشکل را حل کنیم.

نجفی با اشاره به موانع برخی واحدهای تولیدی گفت: بخش خصوصی باید با شناسایی حلقه های مفقوده استفاده از فناوری آموزش و کاهش هزینه ها، بخشی از مشکلات را جبران کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی