جمعه, 28 ارديبهشت 1397 - 14:07

خوانساری / رانت جلوی کسب و کار بخش خصوصی را گرفته است

رییس اتاق بازرگانی تهران معتقد است: اقتصاد ایران در اختیار بخش دولتی است و مستقیما از سیاست ها، تصمیم ها و مسایل اجرایی دولت اثر می گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، مسعود خوانساری با اشاره به تاثیر مسایل سیاسی روی فضای کسب و کار، اظهار داشت: فضای کسب و کار به طور معمول تا حدی از فضای سیاسی تاثیر می پذیرد.

وی افزود: در واقع عوامل روانی نشات گرفته از تغییرات و تحولات سیاسی، در انتظار فعالان اقتصادی، جامعه و مردم اثرگذار است. بر این اساس، انتظاری که شکل می گیرد، روی فضای کسب و کار تاثیر خواهد داشت.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران تصریح کرد: این تاثیر در کشور بیشتر خواهد بود، چراکه اقتصاد ما در اختیار نهاد دولت است و مستقیما از تصمیم ها، سیاست ها و مسایل اجرایی دولت اثر می گیرد.

خوانساری متذکر شد: به عبارتی، همه اقدام های قوا و نهادهای وابسته به آن ها، بخش های غیر دولتی به دلیل گستره فعالیت هایی که دارند و در عین حال، بودجه های بسیار و رانت ها و امتیازهایی که در اختیار دارند، روی فضای کسب و کار بخش خصوصی تاثیر می گذارد و حتی اصطکاکی نیز در مقابل اصلاح آن به وجود می آورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی