پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 - 14:00

افراد موفق چگونه آرامش خود را حفظ می کنند؟

مهارت کنترل احساسات و مدیریت استرس از جمله اقداماتی است که مستقیما بر روی عملکرد افراد تأثیر خواهد داشت. در واقع این امر بسیار طبیعی است که افراد تحت فشار به علت از دست دادن تمرکز خود، نمی توانند حداکثر توانایی های خود را به نمایش بگذارند و این امر پیامدهایی منفی برای خود فرد و در نهایت شرکت در پی خواهد داشت. در این رابطه اخیرا تحقیقاتی صورت گرفته که نتایج آن بیانگر آن است که افراد موفق در مواجهه با شرایط سخت با ارائه راهکارهایی آرامش خود را حفظ می کنند و همین امر تأثیر بسیار زیادی در حفظ عملکرد مفید آنها خواهد داشت.

در ادامه به بررسی برخی موارد ساده و در عین حال کاربردی در این رابطه خواهیم پرداخت.

1- آنها توجه خود را معطوف به امکانات در دسترس می کنند

در واقع شما باید قدردان چیزهایی باشید که در اختیار دارید، در غیر این صورت توجه شما به سمت مواردی خواهد رفت که در دسترس نیست و فراهم آوردن آنها فرصت حال حاضر را از بین می برد. این امر در حفظ روحیه شما نیز تأثیر بسزایی خواهد داشت. درواقع هنگامی که شما قدردان امکانات در دسترس خود باشید، با آنها رفتار به مراتب بهتری خواهید داشت و این امر سیاست درستی است که شما را به پیشرفت و ترقی خواهد رساند. در این بخش توصیه می شود تا در هنگام بروز استرس، برای چند لحظه مزیت های زندگی و کار خود را مرور کنید. این کار در کاهش فشار و استرس تأثیر مناسبی را خواهد داشت.

مطلب مرتبط:افراد موفق در طول روز چگونه رفتار می کنند؟

2- آنها خود را درگیر تردید های متعدد نمی کنند

تردید از جمله مواردی است که استرس را در فرد افزایش داده و آرامش را با مشکل مواجه خواهد ساخت. این امر تنها مختص به قبل از شروع اقدامات شما نبوده و ممکن است حین انجام کار یا حتی پس از آن نیز رخ دهد. در این رابطه ابتدا لازم است نگرش خود را نسبت به مقوله شکست تغییر دهید و تمامی جنبه ها را قبل از تصمیم خود ارزیابی کنید. پس از انجام این دسته اقدامات، دیگر تنها تمرکز خود را به نحوه اجرای طرح خود گذاشته و سایر موارد را کاملا نادیده بگیرید. در نهایت در صورتی که با شکست نیز مواجه شدید، آن را به منزله کلاس درسی برای خود بدانید و از تجربیات آن به خوبی استفاده کنید. درواقع هر فردی با شکست مواجه خواهد شد و این امر کاملا طبیعی محسوب می شود. با این حال نحوه رفتار و واکنش شما نسبت به آن مرز میان فرد موفق و شکست خورده را مشخص خواهد کرد.

3- آنها مثبت اندیش هستند

در صورتی که تجربه برخورد و هم صحبتی با فردی موفق را داشته باشید، متوجه خواهید شد که نحوه صحبت آنها با سایرین تفاوت هایی دارد که یکی از دلایل این امر در مثبت اندیشی آنهاست. درواقع این افراد به علت نگرش فوق العاده ای که نسبت به شرایط مختلف دارند، از انرژی مطلوبی برخوردارند که این امر در تمامی خصوصیات آنها قابل مشاهده است. بدون شک حضور چنین فردی به عنوان مدیر یک شرکت در نهایت باعث ایجاد جو کاری آرامش بخش و پر انرژی خواهد شد. نتایج تحقیقات نشان می دهد که فشار روحی و استرس در نحوه نگرش افراد نسبت به مسائل مختلف شکل می گیرد و مثبت اندیشی نگرشی ضد آن محسوب می شود.

4- آنها مدیریت زمان دقیقی دارند

اگرچه استرس از جمله احساسات طبیعی افرد محسوب می شود، با این حال این امر باید از میزان مشخصی برخوردار باشد و وجود روزانه آن فرد را با مشکلات روحی و جسمی زیادی مواجه خواهد ساخت. در این رابطه از جمله اقداماتی که باعث می شود در کاهش آن تأثیر زیادی داشته باشد، مهارت مدیریت زمان است. درواقع امروزه هیچ چیزی را نمی توانید به ارزشمندی زمان خود بیابید.

در همین راستا توجه داشته باشید که برنامه شما باید به نحوی باشد که شما قادر به انجام تمامی اقدامات ضروری زندگی خود باشید. در این رابطه از جمله عادت هایی که زمان زیادی را از فرد خواهد گرفت، توجه بیش از حد به شبکه های اجتماعی و دنیای اینترنت است. وجود اپلیکیشن های هشدار دهنده و تنظیم زمان می تواند گامی مؤثر محسوب شود.

5- آنها مصرف کافئین کمی دارند و از استراحت کافی برخوردارند

اگرچه قهوه به عنوان نوشیدنی رایج اکثر شرکت ها محسوب می شود، با این حال توجه داشته باشید که کافئین موجود در آن تأثیرات منفی بسیاری را روی سلامت افراد خواهد داشت. به همین خاطر ضروی است تا میزان آن را در حد مشخصی نگه دارید. جالب است بدانید که نتایج آزمایشات در این رابطه بیانگر آن است که مصرف بیش از حد کافئین به افزایش استرس افراد می انجامد.

همچینن توجه داشته باشید که شما باید خود را برای چندین سال فعالیت مداوم آماده نگه دارید، به همین خاطر از اعمال فشارهای بیش از حد و خارج از آستانه تحمل خود، خودداری کنید و به میزان استراحت خصوصا خواب خود توجه کافی داشته باشید. در این رابطه تنها به میزان خواب خود توجه نکنید و کیفیت آن را نیز مدنظر قرار دهید.

6- آنها از معجزه تنفس عمیق آگاه هستند

بدون شک ساده ترین راه برای کاهش استرس و افزایش آزامش فرد، تنفس عمیق است. این امر نیاز به زمان و مکان خاصی نداشته و در هر شرایطی قابل اجراست. به همین خاطر در هر زمانی که استرس بیش از حد طبیعی را در خود حس کردید، برای چند ثانیه کارتان را رها کنید و تنفس های عمیق و پشت سر هم داشته باشید. با انجام این کار به طور معجزه آسایی تأثیرات مثبت آن را حس خواهید کرد.

مطلب مرتبط:14عادت روزانه افراد موفق چیست؟

7- آنها از تیم پشتیبان برخوردارند

حتی یک تصادف ساده می تواند به سادگی شما را برای مدتی از کار خود دور کند. تحت این شرایط در صورتی که برنامه ای برای چینن رویدادهای غیرمنتظره ای نداشته باشید، بدون شک با مشکلی بسیار بزرگ مواجه خواهید شد. تحت این شرایط استرس شما به بیشترین میزان ممکن خواهد رسید. با این حال افراد موفق هموراه برای خود تیم پشتیبانی دارند که در صورت بروز مشکل آنها بتوانند کارها را ادامه دهند. اگرچه این امر هزینه بر و دشوار به نظر می رسد، با این حال هر فرد باید با توجه به حجم کاری و شرایط خود در این رابطه تصمیمی خلاقانه بگیرد. برای مثال همکار شما نیز می تواند به عنوان نیروی پشتیبان شما محسوب شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی