دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 - 15:02

بزرگترین کارآفرینان از دانشگاه ها چیزی دریافت نکرده اند

رئیس کمیسیون IT اتاق بازرگانی لرستان گفت: بزرگترین کارآفرینان از دانشگاه ها چیزی دریافت نکرده اند.

به گزارش ایسنا، احسان مبینی پور در دوازدهمین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار که به همت دفتر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: در هیچ دانشگاهی چیزی که به دنبال آن هستید را نمی یابید و خود باید پیگیر پاسخ سوالات از منابع مختلف باشید که بهترین منابع را می توان در بستر اینترنت جستجو کرد.

وی با بیان اینکه بزرگترین کارآفرینان از دانشگاه ها چیزی دریافت نکرده اند، ادامه داد: متاسفانه جوامع مدرک گرا شده اند و تنها به تخصص بها داده نمی شود؛ کسی که به سراغ فعالیتی می رود باید مدرک آن را ارائه دهد.

مبینی پور با اشاره به اینکه خوشبختانه در عمر این دولت به شرکت های دانش بنیان و نوپا بها داده شده است، افزود: هم اکنون بحث استارت اپ ها و شتاب دهنده ها را داریم و علاقه مندان می توانند به این موضوعات وارد شوند.

رئیس کمیسیون IT اتاق بازرگانی لرستان بیان کرد: در دانشگاه ها چیزی که در بازار به کارتان بیاید را ارائه نمی دهند اما افراد زیادی با رشته های متفاوت توانسته اند تخصص هایی به دست آورده و خود را تقویت کنند برای همین نباید به دریافت های علوم دانشگاهی بسنده کرد.

وی بازار IT و حوزه نرم افزار را بازاری بکر عنوان کرد که زمینه فعالیت گسترده ای دارد و ادامه داد: در ابتدای هر کاری باید فروشنده خوبی بود و بزرگترین هنر فروشندگی است.

مبینی پور ادامه داد: اگر می خواهید در بازار کسب و کار موفق باشید باید فروشنده خوبی باشید و حتی برای انتقال ایده و دیدگاه خود نیز می بایست این هنر را به خوبی دانست.

این کارآفرین بیان کرد: هیچ روزی نباید با روز بعد برابر باشد و در مواجهه با مشتریان، مدیریت را باید به صورت عملی در فضای کسب و کار پیاده کرد و این محیط را به چالش کشید.

وی بیان کرد: نیاز داریم چندین برابر بهتر شویم و غیرممکن یک دیدگاه است و به صورت مطلق وجود ندارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی