چهارشنبه, 12 ارديبهشت 1397 - 16:17

عضو هیأت عامل سازمان اطلاعات خبر داد / تغییر سیاست دولت درباره استارت آپ ها

عضو هیأت عامل سازمان اطلاعات با اشاره به مشوق های دولتی برای حمایت از کسب و کارهای نوپا، مشوق های مالی را در این حوزه دارای کمترین اهمیت دانست.

به گزارش ایسنا، امیر ناظمی در نشست خبری مسئولان سازمان فناوری اطلاعات با خبرنگاران با اشاره به تغییر سیاست در حوزه تعامل با استارت آپ ها، اظهار کرد: تغییر سیاستی که در حوزه استارت آپ ها اتخاذ شده است از طریق مقایسه وضعیت کشور با سایر کشورها بوده است. براساس شاخص های جهانی مهم ترین مسئله در ارتباط با شرکت های نوپا، ارتباط آنها با شرکت های بزرگتر جهانی بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین مشکلات مربوط به تأمین مالی کسب وکارهای نوپا و همچنین موانع موجود بر سر راه این شرکت ها از عوامل رشد نیافتن مطلوب آنها بوده است.

عضو هیأت عامل سازمان اطلاعات با اشاره به مصوبه هیأت دولت در زمینه استارتاپ ها، بیان کرد: اصل این مصوبه با عنوان فواید استارتاپ تعیین می شود تا این استارتاپ ها بتوانند فارغ از مسائل مربوط به بیمه و مالیات در زمان مشخص و تا سقف مالی محدودی فعالیت کنند.

ناظمی با بیان این که این مصوبه فرصت رجیستر شدن را برای استارتاپ ها فراهم می کند، اظهار کرد: این مصوبه کمک می کند تا استارتاپ ها بتوانند از حقوق مالکیت فکری هم استفاده کنند. همچنین در رابطه با صندوق های خطرپذیر مربوط به استارتاپ ها، ما مطابق با تجربه جهانی صندوق های دولتی را با صندوق های خصوصی و آنها را با کسب وکارهای نوپا متصل خواهیم کرد، چرا که در غیر این صورت پتانسیل فساد و اشتباه پذیری در این سیستم صندوق ها بیشتر می شود.

وی همچنین با اشاره به مشکلات استارتاپ ها نیز بیان کرد: ۱۵ مشکل اساسی را بر سر راه توسعه استارتاپ ها شناسایی کرده ایم که مهم ترین آنها مسائل آنها مربوط به بیمه و مالیات است. در همین راستا طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت می توانسته است کسب وکارها را از دادن مالیات معاف کند.

عضو هیأت عامل سازمان اطلاعات اضافه کرد: شرکت هایی مشمول این معافیت ها خواهند شد که در سه سال اول سقف درآمد آنها بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان نباشد و بعد از سه سال قاعدتا از زیر عنوان استارت آپ خارج می شود. همچنین برخی دیگر از معافیت هایی که برای استارتاپ ها در نظر گرفته شده است، در پارک های علم و فناوری قابل دسترسی خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی