چهارشنبه, 22 فروردين 1397 - 16:10

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری خبر داد / ارائه وام ۶ میلیاردی به کارآفرینان روستایی با نرخ ۱۰درصد

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری از ارائه وام ۶ میلیاردی به کارآفرینان روستایی خبر داد و گفت: این وام به واحدهایی که شغل پایدار و درآمد مکفی داشته باشند، تعلق می گیرد.

به گزارش مهر، ابوالفضل رضوی چهارشنبه در نشست مشترک فرمانداران، بخشداران و مدیران کل با موضوع بررسی وضعیت اشتغال روستایی طی سخنانی نقش شوراها در برنامه ریزی و توسعه در روستاها را مهم ارزیابی کرد و افزود: مدیریت در روستاها باید همچون مدیریت شهری شناخته شود و وظایف دهیاران نیز هم ردیف شهرداران باشد و در شکل گیری روستاها به ساختار اداری آن کمتر توجه شد و نیاز است تا نقش دهیاران همچون شهرداران، شوراهای روستا با نقش شورای شهر و بنیاد مسکن نیز ساختار اداره راه و شهرسازی را در روستاها داشته باشند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بر ایجاد ناحیه صنعتی در هر دهستان، ایجاد مراکز آموزشی، درمانی، خدماتی و امدادی در روستاها تأکید کرد و گفت: در سال جاری مشکل وام اشتغال برای روستاییان و عشایر نداریم و نیاز است پروژه های پایدار شناسایی شوند، توسعه روستایی فقط در کشاورزی و دامداری نیست و باید به نوآوری اشتغال در روستاها توجه کنیم.

وی انسان را عامل و مانع توسعه دانست و گفت: توسعه امری مستمر، پایدار، با برنامه، جامع و با هدف است و باید توسعه روستایی را شناخته و در چارچوب هدف عمل کنیم، اختیارات و مسئولیت خود را در مدیریت بشناسیم تا به تعالی برسیم و از مسئولیتی که به عهده داریم دفاع کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: شرایط استان تهران با سایر استان ها متفاوت است، در استان تهران و پنج استان دیگر درآمد خانوار روستایی بیش از هزینه روستایی است و دلیل آن ارزش افزوده املاک روستایی است و به همین دلیل شاهد افزایش جمعیت روستایی در استان تهران هستیم و در تهران روستایی با ٣٠هزار نفر جمعیت داریم درحالی که برخی شهرهای کشور کمتر از ٣٠ هزار نفر جمعیت دارند.

وی با بیان اینکه فقط ٧٥درصد خانه های روستایی در کشور سند دارند، تجاوز به حریم روستاها و ممانعت از اجازه ساخت در روستاها را از مشکلاتی دانست که روستاهای تهران با آن مواجه اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی