جمعه, 04 اسفند 1396 - 17:12

آغاز عملیات اجرایی دومین مرکز کارآفرینی کشور در استان مرکز

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در حاشیه این آیین گفت: مرکز رشد کارآفرینی روستای خیرآباد شهرستان اراک پس از مرکز رشد خراسان رضوی که در حوزه کشاورزی فعالیت دارد، دومین مرکز کارآفرینی کشور است که توسط خیرین ساخته می شود.

علی زرافشان توجه به کارآفرینی دانش آموزان را از اولویت های وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: وزارت آموزش و پرورش به دلیل وجود برخی آسیب هایی که در نظام آموزشی گذشته وجود داشت با تغییر رویکرد در چند سال اخیر، آموزش کارآفرینی به جوانان و نوجوان را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: دانش آموختگان در نظام آموزشی گذشته منتظر ایجاد اشتغال از طرف دولت و سایر ارگان ها بودند که این مهم اکنون 3میلیون دانش آموخته بیکار را برای کشور به همراه داشته است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: دانش آموختگان در رویکرد جدید آموزش و پرورش با فراگیری کارآفرینی برای خود و جامعه اشتغال ایجاد می کنند.

زرافشان گفت: در نظام آموزشی جدید، ایجاد مراکز رشد کارآفرینی و پارک فن آموز از ضرورت های جامعه برای شناسایی استعدادهای برتر در حوزه اشتغال و تولید ثروت است. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این آیین گفت: عملیات اجرایی مرکز کارآفرینی و فن آموز به عنوان نخستین مرکز کارآفرینی استان و دومین مرکز کارآفرینی کشور با اعتباری بالغ بر 30میلیارد ریال در زمینی به مساحت 2هزار و 700متر مربع آغاز شد.

شهریار فولادوند افزود: زمین و اعتبار مورد نیاز ساخت و تجهیز این مرکز توسط یک خیر مدرسه ساز تأمین شده است و پیش بینی می شود در مدت یکسال آینده بهره برداری شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی