دوشنبه, 23 بهمن 1396 - 08:46

نخستین شعبه نمونه بانکداری اسلامی بانک انصار افتتاح شد

با گشایش شعبه نمونه بانکداری اسلامی تحت نظارت مشترک علمای شیعه و اهل سنت در ارومیه، استان آذربایجان غربی هم به شبکه بانکداری نمونه اسلامی پیوست. در آیین افتتاح این شعبه که با هدف ارائه خدمات بانکی به هموطنان اهل سنت استان آذربایجان غربی صورت گرفت، بر اعتمادآفرین بودن این حرکت بانک انصار و تسری آن به همه استان های دارای ساکنین اهل سنت تاکید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تبلیغات بانک انصار، در نشست آغازین این افتتاحیه که در سالن جلسات مجتمع حمزه استان آذربایجان غربی برپا شد، دکترابراهیمی، بانک انصار را بانکی معرفی کرد که قاعده سود حداکثری بانک های تجاری را به هر قیمتی تعقیب نمی کند و با اولویت دادن به مسئولیت های اجتماعی خود و با اتکال به خداوند بزرگ، شاهد برکت افزایی التزام عملی به موازین شرعی در حوزه بانکداری بوده است.

وی گفت: تأسیس بانک انصار با پیشینه صندوق قرض الحسنه و موسسه اعتباری، واکنش مسئولان وقت به تحولات محیطی، توسعه نیازهای مشتریان و احساس مسئولیت مبتنی بر مدیریت جهادی و استحکام بانکداری اسلامی بود.

مدیرعامل بانک انصار با تشکر از پیام رئیس کل محترم بانک مرکزی و حمایت های ایشان از این نوآوری بانکی؛ با برشمردن مزیت های رقابتی این بانک در عرصه قرض الحسنه، شفافیت اطلاعاتی، اقتصاد مقاومتی، سلامت اداری، بانکداری اسلامی و اشتغال زایی افزود: اگر امروز شاهد بازگشایی برخی از کارخانه های بسته شده این استان و بازگشت کارگران آنها به سرکارشان هستیم، برگرفته از رویکرد بانک انصار در حمایت از شرکت ها و بنگاه های کوچک و متوسط و خدمت به مردم و اقشار متوسط و ضعیف است.

دکترابراهیمی در ادامه با اشاره به حضور دوازده و نیم میلیون مشتری در بانک انصار و تأثیر بانکداری خرد بر کاهش معوقات بانکی، رونق تولید در کشور و کمک به اقشار ضعیف و متوسط اظهار داشت: در حوزه بانکداری خرد ورود ما همواره با سیاست اشتغال زایی همراه بوده است و ارائه خدمت به همه مردم اهل سنت برای ما یک اولویت است تا همچون سایر هموطنان مان برای آنان زمینه کار و اشتغال و سنت نیکوی ازدواج فراهم گردد.

مدیرعامل بانک انصار در پایان ضمن قدردانی از علمای شیعه و اهل سنت که تأسیس شعبه های نمونه بانکداری اسلامی در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و آذربایجان غربی را تحت نظارت مشترک خود میسر کرده اند، بر لزوم توکل به خدای متعال و پیشتازی این بانک در حوزه مسئولیت های اجتماعی تأکید و تصریح کرد: باید در حوزه بانکداری اسلامی این الگوسازی های عملی ادامه یابد تا بتوان آن را به جهان اسلام معرفی کرد و در عرصه بانکداری بین المللی صاحب جایگاه شایسته شد.

شایان ذکر است افتتاح شعبه نمونه بانکداری اسلامی در ارومیه که یکی از برنامه های سراسری ستاد بزرگداشت ایام خجسته دهه فجر است با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر ارومیه، سردار حبیب شهسواری فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، علمای معظم شیعه و اهل سنت، مدیریت شعب استان آذربایجان غربی آقای روشنی و بازرگانان و فعالان اقتصادی این استان و شهر ارومیه، دکتر موسویان دبیر شورای فقهی بانک مرکزی و تنی چند از مسئولان بانک انصار برگزار شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی