چهارشنبه, 18 بهمن 1396 - 08:12

اهدای کتاب نفیس قرآن طباخ به امام جمعه اهل سنت زاهدان توسط بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد، در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و جهت بهره مندی علاقه مندان، پژوهشگران و محققان، به استانداری سیستان و بلوچستان و امام جمعه اهل سنت زاهدان، هر کدام یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ را اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، این بانک در ادامه طرح اهدای کتب نفیس به مراکز علمی، دانشگاه ها، نهادها و سازمان های مختلف، طی مراسمی یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ را به دانیال محبی، استاندار سیستان و بلوچستان و مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان اهدا کرد.

همچنین امام جمعه اهل سنت زاهدان، اینگونه حمایت ها را در راستای توسعه فرهنگ اسلامی و دینی ارزشمند خواند و نگاه مدیران بانک پاسارگاد را به مقوله مسئولیت های اجتماعی ستود. وی همچنین کتاب نفیس «قرآن طباخ» را هدیه ای گرانسنگ خواند و ضمن تشکر ویژه از دکتر مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد، اظهار داشت: بی شک ارزشمندتر، فاخرتر و گرانمایه تر از این هدیه وجود ندارد. این کتاب نفیس در مسجد مکی، برای بهره مندی علاقه مندان قرار داده خواهد شد.

در این مراسم، استاندار زاهدان از توجه و اهتمام ویژه بانک پاسارگاد به فرهنگ و هنر کشور قدردانی کرد و اینگونه اقدامات را بسیار ارزشمند خواند. وی خواستار استمرار حمایت های بانک پاسارگاد در این مسیر شد.

گفتنی است «مصحف شریف خراسان» به خط عبدالله طباخ هروی، از قرآن های نفیس و کم نظیر گنجینه آستان قدس رضوی است که در قرن نهم هجری و در زمان حکومت سلطان بایسنقر به رشته تحریر درآمده است. این کتاب در سال 1394 با حمایت بانک پاسارگاد چاپ و رونمایی شد. کتاب در قطع رحلی سلطانی، 47*33 سانتی متر مربع که در چاپخانه راش آلمان به مدت سه سال به چاپ رسیده است، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی نظیر از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی