جمعه, 13 بهمن 1396 - 17:15

وزیر صنعت / تولید فولاد خام در کشور به 32میلیون تن رسید

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت که تولید فولاد خام در کشور به 32 میلیون تن رسیده که رسیدن به 55 میلیون تن تولید را در افق 1404 پیش بینی کرده ایم.

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در آیین افتتاح همزمان پروژه های مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر و طرح های اقتصادی و زیربنایی استان کرمان در شهرستان سیرجان افزود: 110میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور در دست کار است که رشد فیزیکی آن 57درصد است و با بهره برداری از آنها بخش زیادی از اشتغال مورد نیاز کشور تأمین می شود.

وی عنوان کرد: سرزمین کرمان را بهشت زمین شناسی خوانده اند و دولت های یازدهم و دوازدهم دولت شکوفایی زمین شناسی خواهد بود.

وی ادامه داد: در تحقق رشد 8درصدی کشور یکی از مهم ترین نیازهای ما دسترسی به سرانه مناسب مصرف فولاد است که این سرانه در حال حاضر 230 کیلو است و باید به 500 کیلو افزایش یابد و فعالیت های انجام شده در حوزه صنعتی، این رشد را کفایت می کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین نیازهای ما برای تحقق رشد 8درصدی، 8میلیارد تومان منابع برای فعالیت های درون صنعت فولاد است که تأمین آن پس از فضای پسابرجام قطعی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مهم ترین نیازهای توسعه فعالیت های معدنی کشور، فعالیت های اکتشافی است و امروز سازمان زمین شناسی را برای ایجاد یک تحول در عرصه زمین شناسی آماده کرده ایم و در این زمینه از تجربیات جهانی نیز استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: توازن در زنجیره فولاد از موضوعات مهمی است و در این دولت سعی شده که این توازن ایجاد شود.

شریعتمداری عنوان کرد: 62درصد تولید فولاد خاورمیانه در ایران انجام می شود و بخش زیادی از آن در دولت های یازدهم و دوازدهم بوده است.

وی اظهار کرد: یکی از کارهای مهم مجموعه گل گهر سیرجان، توجه به مسئولیت های اجتماعی بوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی