چهارشنبه, 11 بهمن 1396 - 17:18

4 گروهی که سود نمی گیرند / پرداخت سود سهام عدالت از امروز

پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه تمام مشمولان سهام عدالت به جز چهار گروه، سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ را دریافت می کنند. همچنین افراد تحت پوشش کمیته امداد، ایثارگران و زنان سرپرست خانوار از جمله مشمولان سهام عدالت هستند که امروز سود کامل سهم عدالت را می گیرند.

به گزارش «فرصت امروز» از خبرگزاری ها، پوری حسینی دیروز در نشست خبری درباره توزیع سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ گفت: پنجشنبه تمام سود سهام عدالت مشمولان به جز چهار گروه پرداخت می شود.

به گفته پوری حسینی، کارمندان شاغل در دستگاه های اجرایی و بازنشستگان کشوری لشکری و تأمین اجتماعی، کارگران فصلی ساختمان، روستاییان و عشایر که از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیستند، افرادی که قبلا تحت حمایت سازمان خصوصی سازی بودند ولی الان وضع مالی شان بهتر شده و دیگر مددجو نیستند، چهار گروهی هستند که سود سهام عدالت نمی گیرد. این چهار گروه تا پایان اسفندماه امسال سود سهام عدالت خود را خواهند گرفت.

پوری حسینی ادامه داد: ما به عده ای که تا زمان مرحله اول توزیع سود شماره شبا نداده بودند اعلام کردیم که شماره بدهند، در نتیجه از آن زمان حدود 2 میلیون نفر از ۱۵ میلیون نفری که شماره شبا نداده بودند، این شماره را در سامانه سازمان خصوصی سازی وارد کردند.

رئیس سازمان خصوصی سازی تأکید کرد: از ۱۲بهمن ماه به حساب هر مشمولی که سود سهام عدالت واریز شود، در واقع سود سال مالی سال ۱۳۹۵ برای وی تکمیل شده است. کسانی که شماره شبا داده بودند یک سوم سود سهام عدالت را دریافت کردند و پنجشنبه دو سوم دیگر را دریافت خواهند کرد، اما کسانی که به تازگی شماره شبا داده اند، تمام مبلغ سود به حساب شان واریز می شود.

او درباره کسانی که فردا پرداخت سود سهام شان تکمیل می شود، گفت: ۱۶ گروه به طور کامل سود سهام عدالت شان را تا پنجشنبه خواهند گرفت که این گروه ها شامل کمیته امدادی ها و بهزیستی ها، ایثارگران، زنان سرپرست خانوار، خدام مسجد و امامزاده ها و اماکن متبرکه، بیماران خاص، مددجویان و کارکنان موسسات خیریه، فعالان قرآنی، قالیبافان، زندانیانی که آزاد شده اند و تحت حمایت بودند، تاکسیرانان و تعدادی گروه های دیگر می شود.

پوری حسینی تأکید کرد: تاکنون حدود ۱۲ میلیون نفر هنوز شماره شبا به ما نداده اند، اگر کد شبایی به ما اعلام نکنند، هیچ راهی برای توزیع سود سهام عدالت به آنها نداریم. همچنین از پنجشنبه هر مشمول سهام عدالتی که سودی دریافت می کند، به منزله این است که ما از بابت سود سال مالی ۱۳۹۵ تسویه حساب کردیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی