سه شنبه, 26 دی 1396 - 17:41

مدیرعامل ARM خبر داد / احتمال آسیب پذیری های بیشتر در چیپست ها

اغلب کامپیوترهای دنیا بر پایه تکنولوژی چند کمپانی محدود تولید شده اند که خود همین شرکت ها هم اغلب همکاری نزدیکی با یکدیگر دارند، به همین خاطر هرگونه نقص امنیتی در محصولات آنها حجم عظیمی از این دستگاه ها را در سراسر دنیا تحت تأثیر قرار می دهد.

به گزارش دیجیاتو، یکی از این شرکت ها ARM است که فناوری و معیارهای لازم برای توسعه چیپست ها را توسعه می دهد و «سایمون سیگرس»، مدیرعامل آن از احتمال وجود آسیب پذیری های دیگری نظیر Meltdown و Spectre خبر داده است.

همیشه احتمال غیرایمن بودن مواردی که از نظر ما بی خطر هستند وجود دارد. در واقع افرادی که ذهن شان را روی نفوذ متمرکز کرده اند ممکن است از کوچک ترین موارد یک آسیب پذیری بسازند.

در هفته های گذشته حفره هایی امنیتی در پردازنده های اینتل و ARM پیدا شده بود که امکان دسترسی هکرها به اطلاعات حساس را فراهم می کرد.

این آسیب پذیری تمامی کامپیوترهایی را که از دو دهه قبل تاکنون به چیپست های این کمپانی ها مجهز شده در معرض تهدید قرار می دهد.

ARM یکی از بزرگ ترین کمپانی های فعال در حوزه چیپست است که سال گذشته توسط «سافت بانک» ژاپن به مبلغ 32میلیارد دلار خریداری شد.

برآوردها نشان می دهد که در سه دهه گذشته بیش از 120میلیارد چیپست بر پایه این معماری تولید شده، اما مدیرعامل این کمپانی مدعی شده که تنها 5درصد از این چیپ ها در معرض Spectre قرار گرفته اند.

سیگرس در کنفرانس ARM آبان ماه اعلام کرد که امنیت سایبر در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد و باتوجه به گسترش هوش مصنوعی و اینرنت اشیا که تقریبا تمام جوانب زندگی را در برمی گیرند باید هرچه سریع تر به دنبال راه چاره بود.

این کمپانی اعلام کرده که از این پس زمان و تمرکز بیشتری را به آزمایش فناوری ها و یافتن آسیب پذیری های احتمالی اختصاص می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی