سه شنبه, 28 آذر 1396 - 11:05

قوانین سفت و سخت توتال برای سازندگان ایرانی

عضو هیات رئیسه انجمن سازندگان صنعت نفت گفت: نزدیک به ۶۰درصد ارزش مالی هر پروژه نفت و گاز مربوط به تجهیزات است که باید ساختار و رویکردها به گونه ای باشد که از ظرفیت داخل حداکثر استفاده را کرد.

سیروس تالاری، عضو هیأت رئیسه انجمن سازندگان صنعت نفت با اشاره به امضای تفاهم نامه کلی با توتال برای استفاده از تجهیزات داخل ایران در قرارداد فاز ۱۱ اظهار داشت: واقعیت این است که این شرکت یک چک لیست API پیش روی ما قرار داده که اگر سازنده ای برای همکاری معرفی می شود باید این استاندارد را رعایت کند اما در حال حاضر ارتباط صنعتگران ما با API قطع است.

به گزارش تجارت نیوز، وی افزود: به رغم اینکه صنعتگران ایرانی استاندارد را رعایت می کنند به دلیل نبودن ارتباطات رسمی نمی توانند استاندارد API را به صورت مصداقی اجرایی کنند، بنابراین موضوع نقض غرض بوده و ظرفیت دفاع از ساخت داخل وجود ندارد.

تالاری در ادامه با اشاره به اینکه برخی اقلام ۱۰ گروه کالایی منجر به قرارداد شده، تصریح کرد: وزارت نفت در این خصوص کمک های لازم را در پرداخت ها و تسهیل انجام کار کرده و اکنون مسیر باز است که از ظرفیت داخلی برای تکمیل تولیدات و رفع نقاط ضعف محصولات استفاده شود.

وی همچنین گفت: با مسئولان بازرگانی توتال مذاکراتی داشته ایم و قرار شده گروه های کارشناسی تشکیل شود و کارشناسان این شرکت مستقر شده و ظرفیت ها را راستی آزمایی کرده و با نیازهای خود تطبیق دهند.

عضو هیأت رئیسه انجمن سازندگان صنعت نفت بیان کرد: فعلاً قرار است توتال کارگاه آموزشی تشکیل دهد تا صنعتگران مشغول شوند و بدانند که توتال دنبال چه استانداردهایی است تا در آن جهت حرکت کنند و مشخص شود چه ظرفیت هایی از داخل می توان در اختیار این پروژه قرار داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی