چهارشنبه, 10 آبان 1396 - 10:39

تنهایی کارآفرینان و راهکارهای غلبه بر آن

هنگامی که به عنوان کارآفرین شروع به کار کردم، هرگز به مسئله «تنهایی» فکر نکرده بودم. کارآفرینی تجربه ای هیجان انگیز است. همانطور که شادی و هیجان در کارآفرینی وجود دارد، چالش های مهمی هم به همراه دارد. یکی از این چالش ها «تنهایی» است؛ احساس مشترکی که در زندگی اغلب کارآفرینان تجربه می شود.

به گزارش مدیر اینفو، نخستین بار تنهایی کارآفرینانه را وقتی برای کارم به خارج از شهر رفته بودم، تجربه کردم.

تا دیروقت در هتل مانده بودم و پیشنهادهای طرح کسب و کار را برای راه اندازی شرکت جدیدم بررسی می کردم. کارآفرینی می تواند حس در قرنطینه بودن یا مجزا بودن از دیگران را به فرد القا کند. البته راه هایی برای غلبه بر تنهایی کارآفرینانه وجود دارد. در ادامه مطلب این روش ها را با هم مرور می کنیم.

1- به جامعه ای از کارآفرینان بپیوندید

انجام اقدامات کارآفرینانه به تنهایی نمی تواند کارایی زیادی داشته باشد. یافتن جامعه ای از کارآفرینان، تعامل و دوستی را در میان آنها تقویت می کند و می تواند راه حلی برای غلبه بر تنهایی کارآفرینانه باشد. کارآفرینان این احساس را به خوبی درک می کنند. شما می توانید دوستانی پیدا کنید که در کنار آنها بر تنهایی تان غلبه  کنید و در عین حال به تعهد خود نسبت به کسب و کارتان نیز پایبند باشید.

2- روابط تان را اولویت بندی کنید

به عنوان کارآفرین، درحالی که سعی در دوستی با افراد دارید، نمی توانید اهمیت تعادل در روابط را نادیده بگیرید. از روابطی که در بلند مدت برای تان ارزشمند هستند به خوبی مراقبت کنید. شما با حفظ گروهی ارزشمند از دوستان و سرمایه گذاری در حفظ این روابط، رضایت بیشتری خواهید داشت.

برقراری مجدد روابطی که عمیقا از دست رفته هستند فقط می تواند به کسب و کارتان آسیب بزند.

3-  «نه» گفتن را شروع کنید

من تا به حال تعهدات اجتماعی زیادی داشتم و سعی کردم به طور منظم در اجتماعات حضور داشته باشم، اما «بله» گفتن به هر چیز نشان می دهد مردم در زندگی شما اهمیت بیشتری دارند و در نتیجه فرصت های پیشرفت زیادی را از دست خواهید داد. «نه» گفتن را یاد بگیرید تا زمان کافی برای رشد و پیشرفت تان داشته باشید.

4- با مربی تان کار کنید

هنگامی که به عنوان کارآفرین برای غلبه بر تنهایی تان، به کمک نیاز دارید، با مربی خود صحبت کنید. مربیان می توانند منبعی عالی برای موضوعات تاکتیکی کارآفرینی باشند. به احتمال زیاد، آنها هم تنها بوده اند . با مربیان تان درباره استراتژی هایی برای حفظ تعادل و سلامت زندگی  کارآفرینانه تان در محل کار و خارج از آن صحبت کنید.

سفر کارآفرینی می تواند به تنهایی صورت پذیرد، اما همیشه به یاد داشته باشید که ارزش هایی در این مسیر وجود دارد. در زندگی کارآفرینانه تان بدون شک باید طرز فکری را برگزینید که شما را به سمت ایجاد روابطی سالم، سرگرمی های مهیج، سلامت روانی و در نهایت برقراری تعادل در زندگی تان هدایت کند.

به این نکته توجه داشته باشید که روزهای تعطیلی که در دفتر کارتان هستید و زمان تان را صرف پیشرفت کسب و کارتان می کنید، ممکن است روزی تبدیل به ارزش شود؛ ارزشی که دردی را از صنعتی دوا کند، نیاز میلیون ها نفر را پاسخ  دهد و حتی زندگی ای را نجات بخشد.

در جریان کسب و کار، تنهایی نوعی بحران وجودی است. بسیاری از کارآفرینان این احساس را تجربه کرده اند. به آنچه انجام می دهید باور داشته باشید، تعادلی سالم را پیدا کنید و همیشه به یاد داشته باشید که «ساعت های تنهایی شما بیهوده نیستند.»

کارشناس ارشد کارآفرینی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی