دوشنبه, 16 مرداد 1396 - 08:08

توسط بانک پاسارگاد صورت گرفت / اهدای کتاب نفیس قرآن طباخ به کتابخانه ملی، استانداری های خراسان و خوزستان

بانک پاسارگاد، در راستای ایفای رسالت های اجتماعی خود و در ادامه طرح اهدای کتب نفیس به نهادها، دانشگاه ها، مراکز علمی و استادان و فرهیختگان، کتاب نفیس قرآن طباخ هروی و لوح تقدیر را به استانداری های خراسان رضوی و خوزستان و همچنین کتابخانه ملی اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، این بانک طی مراسم جداگانه ای با حضور مسئولان و مدیران این مراکز، به هر یک از این نهادها یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ هروی را به عنوان اثری ارزشمند و ماندگار، به منظور بهره مندی پژوهشگران، اندیشمندان، علاقه مندان و انجام تحقیق و پژوهش های مرتبط اهدا کرد.

در مراسم اهدای کتاب نفیس قرآن به استانداری خراسان که با حضور مدیرعامل بانک  پاسارگاد برگزار شد، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند بانک پاسارگاد در حمایت از فرهنگ و هنر، از دکتر قاسمی به دلیل توجه ویژه به مسئولیت های اجتماعی تشکر کرد. مدیرعامل بانک  پاسارگاد نیز ضمن تاکید بر اهتمام ویژه این بانک به بحث رسالت های اجتماعی خود، این مهم را از اصلی ترین رویکردهای این بانک دانست و اقدامات متنوع بانک  پاسارگاد را در این عرصه برشمرد.

همچنین اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و هاشمی مدیرکل حوزه استانداری خوزستان، از گام های مثبت بانک  پاسارگاد در حمایت و ارتقای فرهنگ و هنر کشور قدردانی کردند.

گفتنی است «مصحف شریف خراسان»، به خط عبدالله طباخ هروی، از قرآن های نفیس و کم نظیر گنجینه آستان قدس رضوی است که در سال 1394 با حمایت بانک  پاسارگاد چاپ و رونمایی شد. این مصحف شریف در قطع رحلی سلطانی، 33*47 سانتی متر مربع، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته  شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده  است.

اهدای این اثر ارزشمند، به برخی از نهادها و مراکز فرهنگی به ویژه دانشکده های علوم و ادبیات انسانی دانشگاه ها ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی