سه شنبه, 27 تیر 1396 - 09:13

کسب و کار اینترنتی، ضرورت دنیای امروز

کسب و کار اینترنتی یک ضرورت در دنیای امروز است و یکی از راه های ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری هم اهمیت بخشیدن به دنیای کسب و کار اینترنتی است برای بالا بردن ظرفیت تولید و اشتغال در دوران رکود، توجه به کسب و کار اینترنتی و ایجاد امکانات مناسب برای استفاده کاربران بسیار مهم است و می تواند اتفاق های مبارکی را در زمینه تولید و اشتغال فراهم کند.

بخش مرتبط: راهنمای سرمایه کذاری و راه اندازی کسب و کار

به تازگی وزیر ارتباطات اعلام کرد موضوع حذف فروش حجمی اینترنت در حوزه اینترنت ثابت برای حمایت از کاربران در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد. به همین منظور نیز کمیته ای تشکیل شده و تا پایان مردادماه نتیجه بررسی و پیشنهاد این کمیته برای تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح می شود و این گونه تصمیمات پس از تصویب کمیسیون قابلیت ابلاغ و اجرا پیدا می کند.

اگر این پیشنهاد محقق شود باید شاهد رشد تعداد علاقه مندان به کسب و کار اینترنتی  باشیم. بسیاری از افراد صرفاً به دلیل هزینه های حجم اینترنت از ورود به سامانه های خریدوفروش خودداری می کنند. با این تغییر کاربران با آسودگی بیشتری به این سامانه ها ورود می کنند و با کالا و قیمت آنها آشنا می شوند و حتی زمینه های برای راه اندازی کسب و کارهای جدید فراهم می شود.

در دنیای امروز نباید از اهمیت کسب و کار اینترنتی غفلت کنیم، بلکه باید تمامی امکانات را برای راه اندازی آنها فراهم سازیم. دسترسی به اینترنت رایگان و آسان با سرعت بالا می تواند یک اتفاق خوب در حوزه کسب و کار اینترنتی باشد.

امروزه یکی از بهترین روش های تجارت، خرید اینترنتی در دنیای وب است. هر کس می تواند در هر زمان و مکان این کار را انجام دهید. به معنای واقعی هر کسی می تواند صفحه اینترنتی خود را بسازد و کالاهای مورد نیازش را در آنجا بفروشد.

در ایران طی سال های اخیر شاهد رشد کمی و کیفی کسب و کار اینترنتی  بودیم، اما در مقایسه با کشورهای توسعه یافته حجم مبادلات مالی در این فضا بسیار کم است.

بخش مرتبط: راهنمای سرمایه کذاری و راه اندازی کسب و کار

برای اینکه بتوانیم کسب و کار اینترنتی  را در ایران گسترش دهیم، باید باید ها و نباید ها و محدویت ها و کمبودهای این حوزه از فعالیت اقتصادی را مرتفع کنیم تا ضمن دسترسی به شبکه اینترنتی پرسرعت با وضعیت پایدار و رفع مشکلات امنیتی در مورد نقل و انتقال مالی، زمینه ها را برای ورود به بازار تجارت الکترونیک جهان فراهم کنیم.

پیشنهاد وزیر ارتباطات یک گام مؤثر برای رشد و توسعه این فضای اینترنتی است، اما نباید فراموش کنیم که علاوه بر اینترنت پرسرعت با قیمت مناسب، بزرگ ترین ویژگی تجارت الکترونیکی ساده و سریع کردن معاملات در سطح ملی و بین المللی است.

سروسامان گرفتن کسب و کارهای اینترنتی در ایران می تواند زمینه های افزایش تولید و اشتغال و کاهش بیکاری را به همراه داشته باشد.

مقالات مرتبط در زمینه کسب و کار اینترنتی :

چرا کسب و کار اینترنتی در ایران دشوار است؟

5 نکنه برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

معرفی استارتاپ/کسب و کار اینترنتی به شیوه ای نو

100 استارتاپ به عنوان کسب و کار اینترنتی شناخته شدند

بخش مرتبط: راهنمای سرمایه کذاری و راه اندازی کسب و کار

کارشناس بازاریابی و فروش

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی