چهارشنبه, 14 تیر 1396 - 08:25

اهدای کتاب نفیس قرآن طباخ به استانداری اصفهان، توسط بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد، در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و در ادامه طرح اهدای کتب نفیس به دانشگاه ها، مراکز علمی، نهادها، استادان و فرهیختگان، یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ هروی را به عنوان اثری ارزشمند و ماندگار، به استاندار اصفهان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، این قرآن نفیس به خط عبدالله طباخ هروی، از شاگردان جعفر تبریزی  (بایسنقری)، از قرآن های نفیس و کم نظیر گنجینه آستان قدس رضوی است که در سال 1040 هجری قمری وقف حرم حضرت امام رضا(ع) شده است.

 این کتاب در سال 1394 با حمایت بانک پاسارگاد چاپ و رونمایی شد. دکتر رسول زرگرپور استاندار اصفهان در مراسم اهدای این کتاب، ضمن تقدیر از بانک پاسارگاد به عنوان بانک حامی فرهنگ و هنر، اظهار امیدواری کرد که اقدامات این بانک، در حمایت از حفظ آثار ارزشمند فرهنگی و هنری تداوم یابد. گفتنی است «مصحف شریف خراسان»، در قرن نهم هجری قمری، توسط «عبدالله طباخ هروی» کتابت شده  و در آستان قدس رضوی نگهداری می شود.

 این مصحف شریف، در قطع رحلی سلطانی، 33*47 سانتی متر مربع، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته  شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده است. از این هنرمند بزرگ قرن نهم هجری به جز کتابت قرآن کریم، آثار چندانی باقی نمانده است.

اهدای این اثر ارزشمند، به منظور بهره مندی خطاطان، هنرمندان و دانشجویان، به برخی از نهادها و مراکز فرهنگی به ویژه دانشکده های علوم و ادبیات انسانی دانشگاه ها ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی