یکشنبه, 11 تیر 1396 - 08:46

اهدا کتاب نفیس قرآن طباخ هروی و لوح تقدیر به استانداری گیلان و دانشگاه گیلان از طرف بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد، در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و در ادامه طرح اهدای کتب نفیس به دانشگاه ها، مراکز علمی، نهادها، استادان و فرهیختگان، کتاب نفیس قرآن طباخ هروی و لوح تقدیر را به استانداری گیلان و دانشگاه گیلان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، این بانک طی مراسم جداگانه ای با حضور مسئولان و مدیران این مراکز، به هر یک از این نهادها یک جلد کتاب نفیس قرآن طباخ هروی را به عنوان اثری ارزشمند و ماندگار، به منظور بهره مندی پژوهشگران، اندیشمندان، علاقه مندان و انجام تحقیق و پژوهش های مرتبط اهدا کرد.

این قرآن نفیس به خط عبدالله طباخ هروی، از قرآن های نفیس و کم نظیر گنجینه آستان قدس رضوی است که در سال 1394 با حمایت بانک پاسارگاد چاپ و رونمایی شد. براساس این خبر، دکتر عباداله رستمی، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان، از اقدامات ارزشمند بانک پاسارگاد در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر، قدردانی کرد.

همچنین مهندس اصغریان، معاونت استانداری گیلان با آرزوی موفقیت برای بانک پاسارگاد، تداوم این گونه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را ارزشمند خواند. گفتنی است «مصحف شریف خراسان»، در قرن نهم هجری قمری، توسط «عبدالله طباخ هروی» کتابت شده  و در آستان قدس رضوی نگهداری می شود.

این مصحف شریف، در قطع رحلی سلطانی، 33*47 سانتی متر مربع، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته  شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده است.

این کتاب به همت دکتر سیدمحمدصادق خرازی و با همکاری آستان قدس و حمایت بانک پاسارگاد، به آلمان فرستاده شد و در نهایت با بهترین امکانات از قبیل کاغذ مرغوبی که با مرور زمان از بین نمی رود و جلد چرمی نفیس به چاپ رسید. گفتنی است اهدای این اثر ارزشمند، به برخی از نهادها و مراکز فرهنگی به ویژه دانشکده های علوم و ادبیات انسانی دانشگاه ها ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی