سه شنبه, 30 خرداد 1396 - 15:35

برگزاری نمایشگاه آثار امیرمحمد قاسمی زاده در فلورانس

نمایشگاه انفرادی امیرمحمد قاسمی زاده شامل دو مجموعه نقاشی با عنوان های «چوب زخم ها» و «دانته و دیگران» در فلورانس ایتالیا در حال برگزاری است.

به گزارش «فرصت امروز»، امیرمحمد قاسمی زاده با دعوت کانون «دانته» در ایتالیا از 27 خرداد تا ۸ تیرماه ۱۳۹۶، نمایشگاه انفرادی خود را در شهر فلورانس ایتالیا برگزار می کند. در این نمایشگاه دو مجموعه نقاشی با عنوان های «چوب زخم» و «دانته و دیگران» به نمایش درآمده است.

امیرمحمد قاسمی زاده که برای افتتاح نمایشگاهش در ایتالیا به سر می برد، درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: حدود یک سال پیش چند تن از دوستان من در ایتالیا برخی آثارم به همراه برخی از کتاب های نقاشی را که از من چاپ شده به کانون «دانته» برده بودند. آنجا کمیسیونی فرهنگی در بخش تجسمی وجود دارد که آثار من را دیدند و از آنها استقبال کردند.

مدیر کانون «دانته» درباره آثارم گفته بود که در آثار این هنرمند چند نقاش وجود دارد. او ادامه داد: کانون «دانته» چیزی شبیه به خانه هنرمندان ایران است. بعد از این ماجرا من عضو افتخاری کانون «دانته» شدم و قرار شد نمایشگاهی از آثارم را در ایتالیا برگزار کنم. به همین دلیل مجموعه ای از آثارم را که در جایی دیده نشده بودند به سرانجام رساندم.

همچنین به مرور آثار «دانته» مانند «کمدی الهی» پرداختم و فضاهای مختلفی برایم ایجاد شد. با همین فضاها توانستم تکنیک های مختلفی را روی پرتره «دانته» اجرا کنم. حاصل این کار مجموعه ای با حدود ۲۰ پرتره از دانته را شامل شده که قرار است به دو زبان ایتالیایی و فارسی منتشر شود.

قاسمی زاده بیان کرد: در همین زمان بود که به یاد رفیقان ۵۰۰ ساله ام افتادم؛ یعنی نقاشان بزرگی مانند داوینچی، میکل آنژ، رافائل و کاراواجیو که روی من بسیار تأثیر گذاشته اند. پس پرتره های این هنرمندان را کشیدم.

همچنین از میان نقاشان معاصر هم روی پرتره جاکومتی و بوچینی کار کردم. هر پرتره را با برداشت های خودم از سبک و تکنیک و جهان شناسی این هنرمندان کشیدم. نمایشگاه نقاشی های امیرمحمد قاسمی زاده از ۱۷ تا ۲۰ ژوئن ۲۰۱۷ یعنی از ۲۷ خردادماه تا ۸ تیرماه ۱۳۹۶ در خانه «دانته» در شهر فلورانس برگزار می شود.

  امیرمحمد قاسمی زاده، نقاش، مجسمه ساز و فیلمساز متولد 1358 در تهران، فارغ التحصیل كارشناسی ارشد در رشته نقاشی، تاکنون آثار بسیاری را خلق کرده و در نمایشگاه های متعددی شرکت کرده است. همکاری با تهمینه میلانی در فیلم «دو زن» و «نیمه پنهان» از جمله فعالیت های هنری قاسمی زاده است.

بخشی از فعالیت های هنری او بدین شرح است:  مجسمه بوعلی سینا و فردوسی، مجسمه استاد عباس سحاب، پدر كارتوگرافی ایران، مجسمه علی اكبر دهخدا، مجسمه كمال المك، طراحی و اجرای تندیس جایزه فروغ فرخزاد، طراحی و اجرای تندیس جایزه بنیادِ توس، مجسمه تمام قد از دكتر محمد مصدق، مجسمه انسان و كتاب، مجسمه فردوسی در قاب سنگی، مجسمه احمد شاملو، مجسمه سیمین بهبهانی، مجسمه دكتر احمد اقتداری و مجسمه ایرج افشار.

همچنین برگزاری نمایشگاه انفرادی در گالری لازاریان، انتشار كتاب یاد بامداد، طرح ها، نقش ها و حجم هایی از احمد شاملو، نقاشی مجموعه پرتره های مشاهیر جغرافیایی ایران از قاجار تاكنون، طراحی ده ها تن از برجستگان علمی و فرهنگی به سفارش موزه دایره المعارف بزرگ دارآباد، برگزاری نمایشگاه یاد مركب ها، انتشار مجموعه ای از نقاشی ها و طرح های صادق هدایت با تكنیك هایی متنوع به همراه كوتاه گزیده هایی از آثار وی و مجموعه نقاشی هایی با عنوان «چوب زخم» از جمله دیگر فعالیت های هنری وی است.

فیلم مستند «مجسمه - یك دریچه آزادی» از سیمین بهبهانی، فیلم «احمدآباد كجاست؟» یادبودی برای دكتر محمد مصدق، ساخت فیلم «مجسمه فردوسی» و «برف و بوم»؛ فیلمی در قالب ویدئوآرت به همراه نمایشگاهی  از آثار حجم از جمله فعالیت های سینمایی امیرمحمد قاسمی زاده به شمار می رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی