شنبه, 20 خرداد 1396 - 10:10

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب، اطلاعیه وزارت کشور، کشف 92 قبضه کلت کمری و دستگیری دو تن در کرمانشاه / آخرین خبرها از چهارشنبه خونین تهران

فرصت امروز: در پی حادثه  تروریستی چهارشنبه تهران، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته پیام تسلیتی صادر کردند. همچنین مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور در اطلاعیه ای مجددا از رسانه ها و مردم خواست تا اخبار خود را صرفاً از مراجع معتبر اعلام شده یعنی وزارت اطلاعات و وزارت کشور دریافت کنند.مرکز اطلاع رسانی ناجا نیز اعلام کرد که دو عامل مرتبط با حوادث تروریستی تهران در روانسر کرمانشاه دستگیر شده اند و همچنین 92 قبضه کلت کمری از یک خودروی 405 بدون صاحب کشف و ضبط شده است. 

همچنین صبح دیروز مراسم وداع با شهدای ترور در مجلس برگزار شد و سران سه قوه،  رئیس دفتر مقام معظم رهبری، فرماندهان نظامی و سایر مقامات کشوری و لشکری با نثار گل به پیکر شهدای حوادث تروریستی روز چهارشنبه تهران ادای احترام کردند. مراسم تشییع این شهدا نیز پس از نماز جمعه تهران برگزار شد و پیکر شهدای حوادث تروریستی با حضور گسترده مردم از خیابان انقلاب تا پل کالج تشییع شد.

این جنایات در عزم ملت ایران خللی ایجاد نمی کند

در پی حادثه  تروریستی در روز دوازدهم ماه مبارک رمضان در تهران، که به شهادت و زخمی شدن جمعی از مردم روزه دار انجامید، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه تروریستی روز دوازدهم ماه مبارک رمضان در مرقد امام راحل و در مجلس شورای اسلامی که به شهادت تعدادی از عزیزان روزه دار و زخمی شدن جمع بیشتری انجامید، نشانه آشکاری است از کینه و دشمنی خباثت آلود مزدوران استکبار با ملت شریف ایران و با هر آنچه مربوط به انقلاب و نظام اسلامی و رهبر فقید عظیم الشأن آن است. این گونه جنایات که حاکی از خباثت و در عین حال، حقارت مباشران و نیز آمران و مسببان آن است، بسی کوچک تر از آن است که در عزم ملت ایران خللی ایجاد کند. نتیجه قطعی اینها چیزی جز افزایش نفرت از دولت های آمریکا و عوامل آنان در منطقه همچون سعودی نیست. ملت ایران، متحد و با عزم راسخ به پیش خواهد رفت ان شاءالله. یاد شهیدان این حادثه را گرامی می دارم و به خانواده های آنان تبریک و تسلیت عرض می کنم و بهبود مجروحان و آسیب دیدگان را از خداوند متعال مسألت می کنم.

سیدعلی خامنه ای19 خرداد ۱۳۹۶

اطلاعیه وزارت کشور در خصوص 2 واقعه تروریستی تهران

مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور نیز روز گذشته در اطلاعیه ای از همه رسانه ها و همچنین مردم خواست اخبار خود را صرفاً از مراجع معتبر اعلام شده یعنی وزارت اطلاعات و وزارت کشور دریافت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

به اطلاع مردم شریف و هوشیار میهن اسلامی می رساند که به محض وقوع حادثه تروریستی روز چهارشنبه در تهران، اشرافیت اطلاعاتی مناسبی از سوی مراجع ذی صلاح صورت گرفت و اطلاع رسانی مناسب بنا به مقتضیات امنیتی انجام شد.
 لذا از کلیه هموطنان تقاضا می شود بدون توجه به تمامی اطلاعات، اخبار و گزارش های منتشر شده از سوی سایر مراجع، صرفاً به اطلاع رسانی از سوی وزارت اطلاعات و وزارت کشور توجه داشته باشند.

-   بر اساس آخرین گزارش های دریافتی از مراجع درمانی و قضائی تاکنون 17 تن از هموطنان روزه دارمان اعم از نیروهای حفاظتی و پرسنل اداری و مردم عادی به شهادت رسیده و تعداد 52 نفر نیز مجروح شده اند.

- افزایش تدریجی آمار اعلامی شهدا نیز به علت به شهادت رسیدن تعدادی از مجروحان عزیز در ساعات بعد از حادثه بود.

- تعداد 4 تن از هموطنان عزیز در ساعات اولیه بعد از حادثه مفقود بودند و اطلاعی از سرنوشت آنها نبود که مشخص شد به شهادت رسیده و در همان لحظات اولیه به مراکز درمانی منتقل شده بودند.

- در جریان حادثه تروریستی روز چهارشنبه نیروهای امنیتی و انتظامی در محل وقوع حوادث در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی به چند نفر مشکوک شده و مبادرت به دستگیری آنها کردند که برای تحقیقات بیشتر در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفته اند. هنوز ارتباط آنها با حادثه تروریستی مشخص نشده است.

- تروریست ها 5 نفر بوده اند که همگی در درگیری توسط نیروهای امنیتی به سزای اعمال جنایتکارانه خود رسیدند.

- از همه رسانه ها و همچنین مردم عزیز تقاضا می شود اخبار خود را صرفاً از مراجع معتبر اعلام شده یعنی؛ وزارت اطلاعات و وزارت کشور دریافت کنند و از انتشار اخبار غیر مسئولانه و بعضاً نادرست و گمانه زنی های شبهه افکنانه که بسیاری از آنها از سوی طراحان این عملیات تروریستی به منظور ایجاد فضای ضد امنیتی تنظیم و مننتشر شده است جدا خودداری نمایند.

دستگیری دو عامل مرتبط با حوادث تروریستی تهران در کرمانشاه

همچنین ماموران پلیس امنیت کرمانشاه دو تن از افراد مرتبط با حملات تروریستی اخیر در تهران را در روانسر کرمانشاه دستگیر کردند. مرکز اطلاع رسانی ناجا اعلام کرد که دو تن از افراد مرتبط با عملیات تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام (ره) توسط ماموران پلیس امنیت کرمانشاه در روانسر دستگیر شده اند.

در ساعت 21 پنجشنبه شب نیز ماموران پلیس امنیت کرمانشاه در ثلاث باباجانی موفق شدند 92 قبضه کلت کمری را از داخل یک خودروی 405 بلاصاحب کشف و ضبط کنند. تاکنون جزییات بیشتری در این خصوص اعلام نشده است.

اقدام تروریستی تهران، انتقام از دموکراسی است

رئیس جمهور در حاشیه مراسم وداع با پیکرهای شهدای حادثه اخیر تروریستی تهران در گفت وگوی تلویزیونی گفت: همواره وقتی ملت ایران پیروزی بزرگی به دست می آورد بدخواهان به دنبال این هستند که ضربه ای به مردم و کشور وارد کنند. 

حسن روحانی ادامه داد: حضور مردم در یک مشارکت فوق العاده در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، همه بدخواهان ما را به اعجاب واداشت و دوستان ما را در سراسر جهان خوشحال کرد. این اقدام تروریستی درواقع انتقام از دموکراسی است. 

روحانی افزود: دموکراسی اساس فکری تروریست ها را از بین می برد و نشان می دهد خشونت راه حل نیست، زور راه حل نیست، راه حل رأی مردم است؛ انتخابات و صندوق انتخابات به مبنای فکری خشونت طلبان و تروریست ها ضربه کاری زده است و همه حامیان آنها دنبال انتقام بودند، غافل از آنکه مردم ایران، مردمی مقاوم هستند و از این حوادث در زندگی خودشان فراوان دیده اند.

نیروی قدس و سپاه خط قرمز ایران هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم وداع با شهدای حادثه تروریستی تهران گفت: نگاه کوتاهی به این واقعه نشان می دهد که تروریست ها ناتوان از دسترسی به اهداف خود یعنی صحن مطهر و مجلس بودند و با هدف گیری های کور، مردم و کارکنان مجلس را به شهادت رساندند. 

علی لاریجانی گفت: امروز روز سختی برای ملت ایران است، وداع با عزیزانی که مظلومانه در اقدام تروریستی روز چهارشنبه در حرم امام راحل و مجلس شورای اسلامی به شهادت رسیدند که به ارواح این شهدای عزیز درود می فرستیم. 

وی افزود: در این روز همزمان به این دو مرکز مورد توجه ملت ایران، حمله تروریستی انجام شد؛ این موضوع نشان دهنده تمرکز آنها بر محورهای مردم سالاری دینی مردم ایران است. 

وی ادامه داد: آنها تصور نکنند که اختلاف نظرها در ایران مجال مانور شیطانی شان را فراهم می کند، سپاه پاسداران یک نیروی مردمی فداکار برای انقلاب اسلامی است و نیروی قدس و سپاه خط قرمز ایران هستند.

هدف تروریست ها صحن مجلس و نمایندگان بودند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز دیروز در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: با اقدام به موقع در بستن درب های ورودی صحن، تروریست ها نتوانستند به هدف شان که نمایندگان بود، برسند. 

علاء الدین بروجردی ادامه داد: هدف تروریست ها صحن مجلس و نمایندگان شما ملت بزرگ ایران بود اما با هوشیاری نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اقدام بهنگام در بستن درب های ورودی، آنها به ساختمان مراجعات مردم حمله کردند.

بروجردی درباره علت حضور طولانی مدت تروریست ها در ساختمان مراجعات مردمی نمایندگان گفت: دلیلش حفظ جان ده ها کارمندی بود که در اتاق ها حضور داشتند. باید به دقت عمل می شد، به همین دلیل قدری زمان برد اما به فضل الهی هر سه تروریست به درک واصل شدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی