شنبه, 20 خرداد 1396 - 11:20

نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی انگلیس

نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی انگلیس مشخص کرد که حزب حاکم محافظه کار به رهبری ترزا می، نخست وزیر این کشور اکثریت پارلمانی خود را از دست داد و در پارلمان جدید هیچ حزبی اکثریت را به دست نیاورد.

به گزارش ایسنا، صبح پنجشنبه رای گیری به منظور انتخاب ۶۵۰ نماینده مجلس عوام پارلمان بریتانیا آغاز شد و نتایج شمارش آرا نشان داد که حزب حاکم محافظه کار نخواهد توانست به ۳۲۶ کرسی لازم برای برخورداری از اکثریت در پارلمان دست یابد. از لحاظ کسب آرا، حزب محافظه کار ۴۲.۴ درصد و حزب کارگر ۴۰ درصد آرا را به خود اختصاص داده اند.

نتیجه این انتخابات ابهاماتی را در مورد آینده پدید آورده است.با از دست رفتن اکثریت حزب محافظه کار در پارلمان و ناکافی بودن تعداد کرسی های حزب کارگر، هیچ حزبی به تنهایی از اکثریت پارلمانی برخوردار نیست و در نتیجه، تنها راه باقی مانده تشکیل دولت اقلیتی یا یک دولت ائتلافی، احتمالا به رهبری حزب محافظه کار است.

در صورت تشکیل دولت اقلیت، این دولت باید مورد به مورد خواستار حمایت از لوایح آن در مجلس شود. با توجه به تأکید ترزا می به لزوم حمایت گسترده مردم برای موفقیت در مذاکرات برگزیت، مشخص نیست که آیا دولت آینده دوامی خواهد داشت یا اینکه برگزاری انتخابات دیگری در آینده نزدیک ضرورت خواهد یافت. در همه پرسی برگزیت در تابستان سال گذشته، ۵۱.۸۹درصد از رأی دهندگان به خروج و ۴۸.۱۱ درصد به ادامه عضویت رأی دادند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی