پنج شنبه, 18 خرداد 1396 - 09:10

اطلاعیه وزارت کشور، اطلاعات و سپاه پاسداران درباره حوادث تروریستی تهران / چهارشنبه خونین

فرصت امروز: وزارت کشور با انتشار اطلاعیه ای ضمن بیان اطلاعات دقیق از دو حادثه تروریستی روز چهارشنبه در تهران، از رسانه ها خواست تا از انتشار اخبار غیررسمی درباره این دو حادثه اجتناب کنند. وزارت اطلاعات نیز با انتشار اطلاعیه ای با تکذیب توصیه این ارگان درباره عدم استفاده شهروندان از وسایل نقلیه عمومی و مترو اعلام کرد که چنین اطلاعیه ای از سوی این وزارتخانه صادر نشده است و از مردم خواست تا به شایعات توجه نکنند.

همچنین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای با تشریح اقدام تروریستی صبح چهارشنبه در تهران تأکید کرد که «ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی گذاریم و برای حفاظت از جان مردم لحظه ای درنگ نخواهیم کرد.»

اوضاع در کنترل عوامل امنیتی است

در اطلاعیه وزارت کشور آمده است: در پی بروز دو واقعه تروریستی در تهران و با عنایت به انتشار برخی اخبار ضد و نقیض در خصوص این حوادث، اطلاعات دقیق و نکات ذیل به استحضار ملت شریف ایران می رسد:

1. دو تیم تروریستی به صورت همزمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، با تحرکات تروریستی کور تلاش کردند فضای آرام و امنیت موجود در کشور را تحت الشعاع قرار دهند.

2. تیم تروریستی اول متشکل از دو نفر حوالی ساعت 10:30 وارد محوطه مرقد امام (ره) شد. نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوم پس از تیراندازی کور در درگیری با مأموران به هلاکت رسید.

3. تیم تروریستی دوم متشکل از چهار نفر همزمان با عملیات تیم اول سعی کرد وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی شود که پس از واکنش مأموران؛ یک نفر از آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تیراندازی های کور و تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، در درگیری با ماموران به هلاکت می رسند.

4. در مجموع براساس گزارش های دریافتی در دو واقعه، تعداد 12 نفر از هموطنان شهید و 42 نفر نیز مجروح شدند.

5. هر دو واقعه خاتمه یافته و اوضاع به صورت کامل در کنترل عوامل امنیتی و انتظامی قرار دارد.

6. به منظور بررسی ابعاد دقیق دو واقعه رخ داده، جلسه شورای امنیت کشور به ریاست وزیر کشور تشکیل شد.

7. به منظور پیشگیری از انتشارِ اخبار خلافِ واقع؛ لازم است همه رسانه ها با اتخاذ رویکرد مسؤولانه از انتشار هر گونه اخبار غیررسمی اجتناب کنند.

ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی گذاریم

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی حوادث تروریستی در تهران اطلاعیه ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است: همان گونه که اطلاع رسانی شده است در ساعت 10:15 صبح امروز سه نفر تروریست در پوشش مراجعه به نمایندگان با ورود به درب مراجعات مردمی مجلس شورای اسلامی و درگیری با پاسدار محافظ درب، وی را به شهادت رسانده و با ورود به سالن مراجعات، مردم در انتظار ملاقات با نمایندگان خود را به رگبار بستند که متأسفانه در این حمله وحشیانه تعدادی از هموطنان بی گناه ما به شهادت رسیدند.

در ادامه تروریست ها تلاش داشتند وارد ساختمان مجلس شورای اسلامی شوند که با عکس العمل به موقع یگان حفاظت مجلس مجبور به پناه بردن به یکی از طبقات ساختمان مراجعات مردمی شدند که در مواجهه با کارمندان این ساختمان نیز تعدادی دیگر را به شهادت رساندند.

با ورود قاطعانه یگان ویژه حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کمک و پشتیبانی نیروی مقتدر انتظامی در مدت یک ساعت تروریست ها در محل اختفای خود به محاصره درآمده و سرانجام همه آنها به هلاکت رسیدند.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که در طول این درگیری ها مجلس شورای اسلامی جلسه علنی خود را در نهایت امنیت و آرامش ادامه داده و اقدام جنایتکارانه تروریست ها هیچ اختلالی در کار مجلس ایجاد نکرد.

همزمان با این اقدام تروریستی دو نفر دیگر از تروریست ها با ورود به صحن حرم مطهر امام خمینی (ره) و به شهادت رساندن یک کفشدار مردمی، با اقدام به موقع نیروی انتظامی مواجه و هر دو به هلاکت رسیدند.

افکار عمومی مردم جهان به ویژه ملت ایران این اقدام تروریستی را که یک هفته پس از جلسه مشترک رئیس جمهور آمریکا با سران یکی از دول مرتجع منطقه که پیوسته حامی تروریست های تکفیری است را بسیار معنادار و برعهده گرفتن مسئولیت آن توسط داعش را بیانگر دست داشتن آنها در این اقدام سبوعانه می داند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی گذارد و همانطور که امروز نیز با کمک نیروی انتظامی تمامی این تروریست ها را به هلاکت رساند، به ملت ایران اطمینان می دهد برای صیانت از امنیت ملی کشور و حفاظت از جان مردم عزیز لحظه ای درنگ نخواهد کرد.

مردم به شایعات توجه نکنند

همچنین روابط عمومی وزارت اطلاعات اعلام کرد: در برخی رسانه ها و شبکه های مجازی به نقل از وزارت اطلاعات آمده است که شهروندان از وسایل نقلیه عمومی و مترو استفاده نکنند. روابط عمومی این وزارتخانه تصریح کرد: تاکنون چنین اطلاعیه ای از سوی این وزارتخانه صادر نشده است و مردم به شایعات توجه نکنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی