پنج شنبه, 24 فروردين 1396 - 09:10

بهمن نامور مطلق عنوان کرد / رکورد فروش نوروزی صنایع دستی شکسته شد

معاون صنایع دستی از شکسته شدن رکورد فروش نوروزی صنایع دستی امسال نسبت به سال های گذشته خبر داد و گفت: با وجود آنکه هنوز گزارش چند استان به دست ما نرسیده، اما تا کنون بیش از ۴۰ میلیارد تومان فروش داشته ایم.

بهمن نامورمطلق،  معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور  در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: فروش بیش از ۴۰ میلیارد تومان به معنی تضمین بیش از 2هزار نفر شغل در روستاها برای یک سال است.

او همچنین درباره اینکه چطور می توان با همکاری نهادهای دیگر، شعار «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» را که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال ۹۶ مطرح کردند، در حوزه صنایع دستی عملی کرد، گفت: مسیری که طی  می شود خوب است و من نسبت به این موضوع انتقاد بنیادی ندارم. گفتمان سازی نیز امری تدریجی است. وضع صنایع دستی در سال گذشته نسبت به سال های قبل بهتر شد و مطمئنا جایگاه هنرمندان و این حوزه، امسال هم نسبت به سال قبل بهتر خواهد شد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ادامه داد: مقام معظم رهبری امسال در پیام نوروزی شان، از هنرهای سنتی این سرزمین یاد کردند و امیدواریم این موضوع الگویی برای سایر مسئولان و نهادها شود. ما نیز درخواست کردیم که همه حسینیه ها و مساجد از زیلو استفاده کنند و در طراحی دکوراسیون ها از سفال و صنایع دستی استفاده شود، زیرا این امر موجب اشتغال و هویت زایی برای فضاهای ما می شود.

وی گفت: اگر زیلو در حسینیه ها و مساجد جایگزین فرش ماشینی شود که هیچ روحی ندارد، مطمئنا همین امر، ده ها هزار نفر را صاحب شغل می کند، به اضافه اینکه فضاهای ما دارای هویت بیشتری می شوند.

نامورمطلق اضافه کرد: درخواست ما این است که از صنایع دستی و هنرهای سنتی برای زیباتر و هویتی تر کردن و ایجاد فرصتی برای اشتغال جوانان در زندگی استفاده شود. این روند در حال انجام شدن است، اما کند پیش می رود و امیدواریم در سال ۹۶ به دلیل نامگذاری این سال به نام تولید و اشتغال، روند روبه رشد آن سرعت بیشتر و جهش پیدا کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی