دوشنبه, 23 مهر 1397 - 15:28

ثروت خالق اتریوم چقدر است؟

ویتالیک بوترین هم بنیانگذار و خالق اتریوم اخیرا به تقلب در کسب ارزهای مجازی از جمله اتریوم متهم شده است؛ بر این اساس بوترین به ماینینگ پیش از موعد مقرر متهم شده که طبق ادعاها باعث شده او به همراه جو لوبین ۷۵درصد از کل اندوخته اتر را به خود اختصاص دهد و میلیاردر شود. این اتهامات را نوریل روبینی استاد دانشگاه نیویورک مطرح کرده است.

به گزارش دیجیاتو، البته لوبین هنوز به این توییت پاسخ نداده است اما خود خالق اتریوم یعنی بوترین که در میان تاثیرگذارترین افراد در دنیای پول های مجازی است همان روز یعنی در تاریخ ۱۰ اکتبر به آن پاسخ داده. او در پاسخ خود همچنان ادعا کرده که از میلیاردرهای پول های مجازی نیست و برای اثبات گفته اش حتی لینک مربوط به بزرگ ترین کیف پول دیجیتالی اش که حدود ۳۶۳۰۰۳ اتر را در بر دارد در اختیار مخاطبانش گذاشته.

ارزش پولی این مقدار اتریوم تقریبا برابر است با ۷۳میلیون دلار. علاوه بر اینها این مقدار اتریوم شامل هدایا و همچنین کمک های مالی به خیریه هم می شود. با وجود آنکه بوترین تایید کرده پول های دیجیتالی دیگری نیز دارد اما خاطرنشان کرده که مبلغ موجود در همگی شان اندک است.

ثروتمندترین مالکان اتریوم چه کسانی هستند؟

طبق برخی از تازه ترین گزارشات تعداد زیادی از میلیاردرهای اتریوم از چین می آیند و اغلب شان مدیریت برخی از بزرگ ترین استارتاپ های پول مجازی دنیا را در اختیار دارند. یک شرکت چینی به نام Hurun که ثروت خالص افراد در این کشور را دنبال می کند اخیرا فهرستی از ثروتمندترین اشخاص در چین منتشر کرده است.

براساس اطلاعات مندرج در این فهرست که در برگیرنده اسامی ۱۳ مدیر است نیمی از آنها در صنعت استخراج ارزهای مجازی سرمایه گذاری کرده اند و Zhan Ketuan بنیانگذار و رئیس هیات مدیره استارتاپی به نام Bitmain حتی در زمره ۱۰۰ فرد ثروتمند چین است. طبق این گزارش ثروت خالص وی برابر با ۲.۴ میلیارد دلار است و بعد از وو جیهن یکی دیگر از بنیانگذاران Bitmain قرار دارد که ثروتی برابر با ۲.۳۸ میلیارد دلار را کسب کرده است.

البته تمامی این اشخاص فاصله زیادی تا جک ما، رئیس هیات مدیره علی بابا دارند که طبق برآوردهای صورت گرفته ارزش کل درآمدهایش به رقم ۲۷۰میلیارد یوآن یا ۳۹ میلیارد دلار می رسد.

براساس تازه ترین گزارش فوربس که از ۴۰۰ثروتمند آمریکایی سال ۲۰۱۸ منتشر شد و در آن جف بزوس مقام نخست را کسب کرده، بسیاری از ثروتمندترین های آمریکا نیز از محل پول های مجازی به این جایگاه رسیده اند.

کریس لارسن، هم بنیانگذار ریپل توانسته جایگاه سیصدوهشتادوسوم این جدول را به خود اختصاص دهد و با وجود آنکه فاصله زیادی تا انتهای جدول ندارد این دستاورد بزرگی برای وی محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی