جمعه, 27 مهر 1397 - 16:27

ایلان ماسک قصد دارد ۲۰ میلیون دلار از سهام تسلا را بخرد

ایلان ماسک، شاید در حال حاضر قدرت لازم برای خصوصی کردن تسلا را نداشته باشد اما هنوز هم نسبت به شرکت خود، خودخواه است.

به گزارش زومیت، بعد از انتشار اخبار حل شدن شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) از ایلان ماسک در مورد توییت جنجالی او، ارزش سهام تسلا ۶.۵درصد افزایش پیدا کرد. این در حالی است که سهام کارخانه های ماشین سازی روز گذشته ۱.۷۴درصد پایین آمده بود. البته ناگفته نماند علت بالا رفتن ارزش سهام تسلا به خریدن آن توسط ایلان ماسک نیز مربوط است. او قصد دارد ۲۰ میلیون دلار از سهام شرکت تسلا را خریداری کند تا سهم ۹میلیارد دلاری خود از شرکت را افزایش دهد.

بازار سهام امروز هم آشفته است و سرمایه گذاران نمی دانند باید براساس اخبار منتشرشده از سوی شرکت های آمریکایی تصمیم گیری کنند یا آینده نامعلوم آن ها را مد نظر داشته باشند. این روزها اخبار مختلفی در مورد بهم خوردن روابط تجاری میان آمریکا و چین، عدم قطعیت برگزیت و وضعیت عربستان به گوش می رسد و همین باعث آشفته شدن بازار سهام شده است.

قیمت نفت نیز امروز تحت تأثیر پایین آمدن سرعت رشد جهانی اقتصاد، ۲.۶درصد کاهش داشته است. یک شرکت سرمایه گذاری در صنعت هتلداری نیز با کاهش ۳.۳۴درصدی در ارزش سهام در دسته بندی شرکت هایی با بیشترین میزان کاهش ارزش ارز قرار گرفت. به گفته مدیرعامل یکی از شرکت ها، هتل های آمریکایی به دلیل سیاست های جدید ترامپ با کاهش شدید مسافران بین المللی روبه رو شده اند.

بیشترین افزایش در ارزش سهام مربوط به شرکت نت فلیکس بود که در ابتدای روز ۱۰درصد افزایش و در پایان روز ۵.۲۸درصد رشد داشت. سهام مربوط به شرکت های فناوری نیز وضعیت چندان خوبی نداشتند. فیس بوک، آمازون و Akamai Technologies رشد کمی داشتند، سهام شرکت های آلفابت، انویدیا و ادوبی نیز کاهش قیمت اندکی را تجربه کرده اند.

سهام شرکت های ارائه دهنده خدمات مالی نیز بعد از افزایش درآمد غول های بانکی مانند گلدمن ساکس و مورگان استنلی، افزایش قیمت خوبی داشته اند. ارزش گروه خدمات مالی Jefferies که امسال ۱۸درصد ارزش سهامش کاهش پیدا کرده بود ۱.۰۷درصد بالا رفت و سایر شرکت های مالی نیز روند صعودی را در ارزش سهام تجربه کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی