دوشنبه, 27 مهر 1394 - 12:22

بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در بازنشستگی

«دانش قدرت است.» به جرات می‌توان گفت این جمله برای تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی در دوران بازنشستگی صدق می‌کند. شیوه زندگی شما، فرآیند تعیین درآمدتان و اقداماتی که برای زیاد شدن اندوخته خود انجام می‌دهید، قطعا در زندگی سالمندی و بازنشستگی شما نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. برنامه‌ریزی برای بازنشستگی می‌تواند شامل مسائلی مانند مکان مورد نظر شما برای زندگی یا کارهایی که برای افزایش درآمدتان دنبال می‌کنید، باشد. تمام این مسائل با میزان درآمد و سرمایه‌تان در دوران سالمندی رابطه مستقیم دارد. بدیهی است هرچه پول بیشتری داشته باشید زودتر و آسان‌تر به آرزوهایتان خواهید رسید. البته هرچقدر درک درست‌تری در مورد گزینه‌های سرمایه‌گذاری داشته باشید، مجهزترید و بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید.

retirement33

نخستین نکته‌ای که باید مدنظرتان باشد این است که هرچه زودتر به پس‌انداز کردن برای دوران بازنشستگی اقدام کنید، پول شما مدت زمان طولانی‌تری در جریان خواهد بود و قادرید پول بیشتری برای آینده خود پس‌انداز کنید به‌عنوان مثال، از طریق سرمایه‌گذاری در سهام یا برنامه‌های حمایتی که کارفرما برای شما در نظر می‌گیرد مثل وام، تسهیلات و... یا گزینه‌های متنوع دیگر. باید قبول کنیم که افراد جوان در زمینه سرمایه‌گذاری، ریسک‌پذیرتر هستند، چراکه به زعم خود زمان بیشتری برای جبران ضرر احتمالی خواهند داشت.

از طرف دیگر طبیعت ایجاب می‌کند که افراد مسن‌ محافظه‌کارتر باشند. بنابراین از آنجا که افراد مسن قدرت ریسک خود را محدودتر می‌کنند، پس سرمایه آنها سود اندکی خواهد داشت.به همین دلیل اقدام زودتر برای سرمایه‌گذاری در دوران جوانی یک نکته اصلی برای اطمینان خاطر از این موضوع است که پول کافی برای یک زندگی بی‌دغدغه در دوران بازنشستگی خواهید داشت. باید این جمله را با طلا نوشت که می‌گوید: «هیچ‌گاه برای پس‌انداز کردن پول، زود نیست.» بنابراین سعی کنید در عین حال که بدون عجله و با دقت کامل برای دوران بازنشستگی خود سرمایه‌گذاری می‌کنید، زودتر در این مورد تصمیم بگیرید!

پول بیشتری برای آینده خود پس‌انداز کنید به‌عنوان مثال، از طریق سرمایه‌گذاری در سهام یا برنامه‌های حمایتی که کارفرما برای شما در نظر می‌گیرد مثل وام، تسهیلات و... یا گزینه‌های متنوع دیگر

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی