یکشنبه, 09 آذر 1393 - 10:44

هجوم زعفران‌ کاران به بازار

عضو انجمن صنفی کشاورزان رشتخوار دیروز گفت: قیمت هر کیلوگرم زعفران در رشتخوار از چهارمیلیون و 500 هزار تومان به چهارمیلیون و 300هزار تومان نسبت به روز گذشته افت قیمت داشته است.
بهمن فرخی در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: این روزها برداشت زعفران از سطح 5000 هکتار از اراضی رشتخوار آغاز شده و متاسفانه کشاورزان با افت تولید این محصول روبه‌رو هستند و به دلیل بدهی اکثر زعفران‌کاران، محصول برداشت شده خود را از مزارع برای رفع بدهی‌هایشان روانه بازار کرده‌اند.
وی با بیان اینکه باید کشاورزان زعفران‌های خود را برای فروش یکباره به بازار نبرند و به اندازه مورد نیاز بفروشند، افزود: هجوم زعفران‌کاران به بازار برای فروش این محصول موجب شده تا دلالان به دلیل ازدحام رجوع، محصول کشاورزان را با حداقل قیمت خریداری کنند.
عضو انجمن صنفی کشاورزان رشتخوار با ذکر اینکه در حال حاضر بازار خرید گل زعفران در شهر رشتخوار و معمولا در مناطق زعفران‌خیز شهرستان فعال شده است، افزود: با وجود خسارت فراوان باران و سرما در چند روز گذشته، در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گل زعفران در شهرستان از 55 هزار تومان به 45 هزار تومان افت کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی